Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОЛИК НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА
УДК 330.322:658.152
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Крисанов Дмитро Федосович,
Об’єднаний Інститут економіки НАН України,
в.о. головного наукового співробітника відділу соціально-економічних аспектів розвитку АПК;
кандидат економічних наук, доцент
Намлієв Володимир Степанович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет,
завідувач кафедри економіки навколишнього
середовища та статистики
Провідна установа – Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра менеджменту організацій, м. Житомир.
Захист відбудеться 20.05. 2004 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 16.04.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринковий розвиток АПК України в значній мірі зумовлюється відносинами людей і природи. Формування збалансованої системи природокористування, адекватна структурна перебудова виробничого потенціалу економіки та підвищення свідомості працівників на сьогодні слід віднести до основних пріоритетів в галузі охорони навколишнього середовища як в цілому по Україні так і в сільському господарстві.
Інтенсифікація сільськогосподарського виробництва свого часу привела до виникнення багатьох негативних екологічних наслідків, зокрема тих, що пов’язані із забрудненням довкілля. Це є результатом нехтування правил екологічної безпеки у використанні земельних, водних ресурсів та повітряного басейну, небезпечного застосування мінеральних та органічних добрив, пестицидів, фунгіцидів, різних отрутохімікатів в боротьбі із шкідниками і бур’янами в рослинництві та інше.
Тому, екологобезпечний розвиток сільського господарства на сьогодні є одним із ключових питань ринкового зростання. Проблеми підвищення екологічної безпеки в сільському господарстві, управління і контролю в сфері природокористування та охорони природи, еколого-економічного регулювання завжди знаходяться в центрі уваги науковців. Серед них слід відзначити роботи Балацького О.Ф., Білявського Г.О., Бистрякова І.К., Данилишина М.М., Кашенко О.Л., Крисанова Д.Ф., Мельника Л.Г.,
Чупіса А.В., Ендреса Альфреда та багатьох інших.
Але окремі питання вимагають детальнішого опрацювання. Зокрема, потребують обґрунтування ряд питань екологічної безпеки в аграрному секторі на регіональному та місцевому ринках, необхідна розробка методик складання екологічних програм і проектів сільськогосподарських підприємств, проведення локального та об’єктного моніторингу в АПК. Не достатньо вивчена економіка і організація екологобезпечних технологій. Потребує дослідження реалізація інвестиційної політики щодо природоохоронних заходів, оцінка ефективності інвестицій в екологічні проекти розвитку сільськогосподарського виробництва. Саме всі ці питання визначили напрям дослідження і зумовили актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати, теоретичні положення і висновки дослідження були одержані в межах держбюджетної наукової тематики Дніпропетровського державного аграрного університету “Організація, розвиток та державне регулювання аграрного підприємництва в умовах ринкових перетворень” (номер державної реєстрації 0102U005022).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГОБЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок