Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАСІННЯ КОЛИВАНЬ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ НЕЛІНІЙНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ГАСИТЕЛЯМИ

ГАСІННЯ КОЛИВАНЬ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ НЕЛІНІЙНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ГАСИТЕЛЯМИ

Назва:
ГАСІННЯ КОЛИВАНЬ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ НЕЛІНІЙНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ГАСИТЕЛЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Решетнікова Світлана Миколаївна
УДК 531:534:621.431.74
ГАСІННЯ КОЛИВАНЬ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ
НЕЛІНІЙНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ГАСИТЕЛЯМИ
05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” МОН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Міхлін Юрій Володимирович,
Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”,
професор кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Грищак Віктор Захарович,
Запорізький національний університет,
м. Запоріжжя, проректор з наукової роботи
доктор технічних наук, професор
Маневич Аркадій Ісаакович,
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ, професор кафедри обчислювальної механіки і міцності конструкцій
Провідна установа – Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків
Захист відбудеться 19 вересня   р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 25 червня  р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .050.10 Сукіасов В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. У зв'язку з підвищенням вимог до міцності та надійності машин, приладів і апаратури, технічних споруд та засобів транспортування проблема гасіння коливань все більше привертає увагу інженерів та дослідників. Незважаючи на існування різних типів гасителів коливань та чисельних теоретичних й експериментальних досліджень, дотепер не існує універсальних підходів до ефективного вирішення проблем гасіння коливань сучасної техніки. Відомо, що лінійні динамічні гасителі коливань найчастіше виявляються настільки великими, що їх важко використовувати на практиці. Більше того, лінійні гасителі коливань в основному настроюються на дуже вузький частотний діапазон порушення коливань і не здатні гасити коливання у доволі широкому частотному діапазоні. Нелінійні динамічні гасителі коливань не мають цього недоліку, вони істотно розширюють можливості ефективного гасіння коливань.
Використання нових типів динамічних нелінійних гасителів коливань стримується за відсутності адекватних методів аналізу їхніх можливостей щодо гасіння коливань в механічних системах. За останні десятиріччя багатьма вітчизняними та закордонними науковими школами інтенсивно розвиваються методи теорії нелінійної динаміки та стійкості руху нелінійних механічних систем. Тому застосування цих теорій для створення розрахункових методів дослідження коливань механічних систем з динамічними нелінійними гасителями коливань є актуальною науковою проблемою, яка має важливе практичне значення сучасного машинобудування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі прикладної математики Національного технічного університету „ХПІ” при виконанні робіт з держбюджетних тем у відповідності до координаційного плану Міністерства освіти і науки України: “Створення методів аналізу нелінійних динамічних процесів, біфуркацій і повзучості в тонкостінних конструкціях” (№ ДР U001486) та “Створення методів аналізу нелінійних коливань елементів конструкцій і способів їхнього гасіння” (№ ДР 0106U005164), де здобувач був виконавцем окремих розділів.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є створення розрахункового методу аналізу динамічних процесів в механічних системах для визначення параметрів нелінійних динамічних гасителів коливань на етапі проектування систем захисту машин, приладів і апаратури від вібрацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГАСІННЯ КОЛИВАНЬ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ НЕЛІНІЙНИМИ ДИНАМІЧНИМИ ГАСИТЕЛЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок