Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО - ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ. (за даними загальних переписів населення 1959-2001 рр.)

СОЦІАЛЬНО - ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ. (за даними загальних переписів населення 1959-2001 рр.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО - ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ. (за даними загальних переписів населення 1959-2001 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені Т.Г. ШЕВЧЕНКА
СУББОТІНА ІНГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 314.148 (477)
СОЦІАЛЬНО - ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ.
(за даними загальних переписів населення 1959-2001 рр.)
07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРНІГІВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства, політології і соціології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Половець Володимир Михайлович,
завідувач кафедри українознавства,
політології і соціології
Чернігівського державного педагогічного
університету імені Т.Г. Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, чл.-кор. НАН України,
Наулко Всеволод Іванович,
професор кафедри країнознавства
Київського славістичного університету
кандидат історичних наук,
Подкур Роман Юрійович,
старший науковий співробітник
відділу регіональних проблем історії України
Інституту історії України НАН України
Захист відбудеться 20 травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.01 у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка (14000, м. Чернігів, Проспект Миру, 13, ауд. 308).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка (14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53)
Автореферат розісланий 19 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент А. М. Острянко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Період другої половини ХХ – початку ХХІ ст. для України став важливим історичним етапом, упродовж якого формувалися визначальні риси її сучасного соціально-демографічного розвитку. Наприкінці 1950-х рр. в УРСР завершилися основні адміністративно-територіальні зміни, у минулому залишилися війни, голодомор, репресії, депортації народів, стабілізувалися міграційні процеси. Втім, незважаючи на відсутність соціальних потрясінь у 1960-х - першій половині 1980-х рр., які могли би призвести до великих демографічних втрат і бути перешкодою соціально-економічному розвитку республіки, в цей період окреслилося широке коло соціально-демографічних проблем. Подальший хід історичних подій завершився суспільно-політичною та соціально-економічною трансформацією, що призвело у 1990-і рр. до формування системної демографічної кризи, яка стала наслідком криз усіх сфер суспільного життя.
На сучасному етапі соціально-демографічна ситуація в країні характеризується зменшенням чисельності населення, деформацією його статево-вікового та етнодемографічного складу, змінами соціально-поселенської, соціально-класової та професійно-галузевої структури. Все це ускладнює подальший розвиток українського суспільства і робить нагальним ретроспективне дослідження зазначених процесів, більшість з яких має інерційний характер і пояснити їх лише глобальною перебудовою суспільства у 90-і рр. ХХ ст. неможливо.
Необхідність здійснення системного аналізу проблематики зумовлюється й відсутністю у вітчизняній історіографії узагальнюючих праць з історії розвитку українського суспільства, в яких питання соціально-демографічного, етнодемографічного та етносоціального змісту розглядалися б комплексно, на основі взаємодоповнюючого аналізу статистичних даних загальних переписів та вибіркових обстежень населення, а також урядових рішень і постанов, що визначали соціально-демографічну політику в Україні у другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане у контексті наукової тематики кафедри українознавства, політології і соціології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Метою дисертаційного дослідження є визначення, на основі комплексного аналізу статистичних даних загальних переписів населення 1959-2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО - ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ. (за даними загальних переписів населення 1959-2001 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок