Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКО – ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В УСРР ТА РСФРР В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 20 –Х РР. ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКІВСЬКОЇ ТА ВОРОНЕЗЬКОЇ ГУБЕРНІЙ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ).

ГРОМАДСЬКО – ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В УСРР ТА РСФРР В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 20 –Х РР. ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКІВСЬКОЇ ТА ВОРОНЕЗЬКОЇ ГУБЕРНІЙ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ).

Назва:
ГРОМАДСЬКО – ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В УСРР ТА РСФРР В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 20 –Х РР. ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКІВСЬКОЇ ТА ВОРОНЕЗЬКОЇ ГУБЕРНІЙ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,46 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В. Н. КАРАЗІНА
АРЗУМАНОВА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 94: 323.2 (477.54+470.324) “192”
ГРОМАДСЬКО – ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В УСРР ТА РСФРР
В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 20 –Х РР. ХХ СТОЛІТТЯ
(НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКІВСЬКОЇ ТА ВОРОНЕЗЬКОЇ ГУБЕРНІЙ:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ).
 
07. 00. 02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Духопельников Володимир Михайлович,
Харківський національний університет імені
В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії Росії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Ячменіхін
Костянтин Михайлович, Чернігівський державний
педагогічний університет ім Т. Г. Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент Тортика
Марія Валеріївна, Харківська
державна академія культури, доцент
кафедри історії України та музеєзнавства
Провідна установа: Донецький національний університет (кафедра
всесвітньої історії) Міністерства освіти і науки
України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “13” травня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5 – 58).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “13” квітня 2005 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Створення незалежних держав на теренах колишнього Радянського Союзу, відмова від диктатури комуністичної партії відкрили можливості для більш глибокого і всебічного вивчення минулого, переосмислення сформованих ідеологічних стереотипів.
У вивченні минулого особливий інтерес представляє історія першої половини 20-х років ХХ сторіччя, коли, після подій громадянської війни, перед українською та російською республіками постав вибір шляхів подальшого розвитку: демократичних чи авторитарних. У боротьбі цих альтернатив і проходили 20-і роки. Ідеї демократичного розвитку, на жаль, не знайшли підтримки суспільства. Перемогли ідеї і гасла більшовиків, які заклали основи радянської держави, що базувались на диктатурі однієї партії. Ліквідація багатопартійності, обмеження участі в громадському житті різних верств населення перетворили ради в об'єкти маніпулювання з боку лідерів правлячої партії.
У першій половині 1920-х рр. продовжувався опір політиці більшовиків з боку різних соціальних класів і груп, насамперед селянства, незадоволених економічною політикою радянської влади й згортанням демократії. Але сили були нерівними, і в результаті боротьби перемогу одержали більшовики. У громадсько - політичному житті республік України й Росії стали формуватися традиції нового радянського устрою, менталітету і психології.
Аналіз поглядів і настроїв громадян, їх ставлення до різних громадських і політичних процесів у суспільстві, нової моралі, що нав'язувалася більшовиками, нового звичаю життя, методів боротьби різних верств, груп, класів за власні ідеали і цінності може сприяти громадянам сучасних України й Російської Федерації уникнути помилок минулого, знайти ефективні шляхи демократичного розвитку сучасного суспільства. Вивчення історії допомагає відродженню духовності українського і російського народів.
У сучасних умовах, коли дослідники одержали доступ до архівних матеріалів із спецфондів і звільнилися від гніта ідеологічних догм, назріла необхідність комплексного вивчення проблеми суспільно – політичного життя в радянських республіках в першій половині 20-х рр. ХХ ст. Дослідження різних аспектів життя суспільства, ставлення громадян до влади дозволить доповнити концепцію післяреволюційного розвитку радянських республік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКО – ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В УСРР ТА РСФРР В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 20 –Х РР. ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКІВСЬКОЇ ТА ВОРОНЕЗЬКОЇ ГУБЕРНІЙ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок