Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ТРИБОМЕХАНІКИ ДЛЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛ В ПЕРЕДАЧАХ ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ

КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ТРИБОМЕХАНІКИ ДЛЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛ В ПЕРЕДАЧАХ ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ

Назва:
КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ТРИБОМЕХАНІКИ ДЛЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛ В ПЕРЕДАЧАХ ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,77 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЛУЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Комбель Степанія Михайлівна
УДК 539.3
КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ТРИБОМЕХАНІКИ ДЛЯ
ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛ В ПЕРЕДАЧАХ
ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луцьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Сяський Андрій Олексійович,
Рівненський державний гуманітарний університет
МОН України,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шваб’юк Василь Іванович,
Луцький державний технічний університет МОН України,
проректор з наукової роботи;
кандидат фізико-математичних наук,
доцент кафедри механіки
Опанасович Віктор Костянтинович,
Львівський національний університет
ім. І. Франка МОН України.
Провідна установа – Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН
України, відділ фізичних основ руйнування і міцності матеріалів, м. Львів.
Захист відбудеться “25” лютого 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.075.01 при Луцькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луцького державного технічного університету за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
Автореферат розіслано “17” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат технічних наук Гусачук Д.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішному вирішенню проблеми надійності і довговічності машин сприяють численні наукові дослідження в галузі машинобудування, зокрема, вивчення вузлів механізмів, в яких конструктивно передбачено спряження деталей. Недостатня контактна міцність останніх і використання сучасних композиційних матеріалів приводить до необхідності розв’язування якісно нових контактних задач трибомеханіки для циліндричних тіл з гладкими і ребристими криволінійними (некруговими) поверхнями в передачах обертального руху. Задачі подібного класу складають теоретичну основу розрахунку на міцність і жорсткість таких вузлів машин як гальмівні пристрої, профільні з’єднання з натягом, шліцьові з’єднання. Вони видаються важливими як з точки зору фундаментальних розробок з механіки деформівного твердого тіла, так і застосувань в різних галузях сучасної техніки.
Вагомий внесок у розвиток теорії контактних задач для анізотропних циліндричних тіл з круговими поверхнями внесли Л.О. Галін, Д.В. Грилицький, Г.Я. Попов, Г.М. Савін. Взаємодію ізотропних циліндрів з врахуванням ускладнюючих факторів вивчали В.М. Александров, А.В. Белоконь, Д.В. Грилицький, А.І. Каландія, В.М. Коровчинський, Г.А. Морарь, С.М. Мхітарян, В.К. Опанасович, В.В Панасюк, Г.Я. Попов, Н.Д. Тарабасов, М.Й. Теплий, Ф.С. Торосян, І.Я. Штаєрман та інші.
Що стосується контактної взаємодії циліндричних тіл з гладкими і ребристими поверхнями некругової форми, то окремі її аспекти при силовому навантаженні розглядалися в роботах О.Є. Андрейківа, С.П. Демчик, Л.Г. Доборджгінідзе, Т.Л. Мартиновича, В.В. Панасюка, В.К. Перехватова, А.П. Смирнової, А.О. Сяського, В.А. Сяського, М.В. Чернеця. Контактні задачі про передачу обертального моменту за допомогою профільних з’єднань вивчені недостатньо.
Як показує досвід експлуатації і проведені теоретичні дослідження, шліцьові з’єднання відносяться до швидкозношувальних елементів, від роботоздатності яких суттєво залежить довговічність інших деталей трансмісії, зокрема шківів та зубчастих коліс. Успішному вирішенню проблеми розрахунку шліцьових з’єднань, яка зводиться до проблеми передачі зусиль від тонкостінних пружних елементів до масивних циліндричних тіл, сприяли дослідження В.М. Александрова, Л.Т. Бережницького, В.В. Божидарніка, М.В. Делявського, Й.А. Зоненашвілі, Т.Л. Мартиновича, С.М. Мхітаряна, М.П. Саврука, В.П. Силовонюка, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ТРИБОМЕХАНІКИ ДЛЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛ В ПЕРЕДАЧАХ ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок