Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ ТА КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ ТА КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ ТА КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРІДНЄВА СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК 616.348.002-036.12.-07-092
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ ТА КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор
ЗВЯГІНЦЕВА Тетяна Дмитрівна,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідуюча кафедри
гастроентерології
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор
ХВОРОСТИНКА Володимир Миколайович,
Харківський державний медичний
університет МОЗ України, завідувач
кафедри факультетської терапії
доктор медичних наук, професор
ФАДЄЄНКО Галина Дмитрівна,
Інститут терапії АМН України, м. Харків, провідний науковий співробітник відділу гастроентерології
Провідна установа: |
Дніпропетровська державна медична
академія МОЗ України, кафедра гастроентерології і терапії факультету післядипломної освіти
Захист відбудеться “ 02 ” квітня 2004р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна, 4.)
Автореферат розісланий “ 21 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Хронічний коліт є одним з найбільш розповсюджених гастроентерологічних захворювань. У Міжнародній статистичній класифікації хвороб і проблем, пов’язаних із здоровям, перегляду (1998) хронічний коліт виділений у рубриці К 52.9.
В виникненні захворювання, поряд з явищами дисбактеріозу, кишечною дисмоторикою, порушеннями факторів імунного захисту, дисбалансом процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) – антиоксидантного захисту (АОЗ), важлива роль відводиться порушенням мікроциркуляції в стінці товстої кишки (Фролькис А.В., 2003; Яковенко Э.П., Агафонова Н.А., 2003; Яхонтова О.И., Рутгайзер Я.М., Валенкевич Л.Н., 2002; Окороков А.Н., 2002; Звягінцева Т.Д. і співавт., 2000).
Мікроциркуляторні порушення в судинному руслі повязані з ендотеліальною дисфункцією, основними проявами якої є зниження секреції вазодилятатора оксиду азоту (NO), збільшення рівня активних форм кисню, підвищення синтезу вазоконстриктора ендотеліну (Ет – 1), зниження чутливості гладкомязових клітин до вазодилятаторів (Кульчицкий О.К., 2002; Малая Л.Т. и соавт., 2000; Яковлев В.М., Новиков А.И., 2000).
Більшість закордонних досліджень про вплив Ет – 1 та NO на діяльність шлунково – кишкового тракту отримані експериментальним шляхом (Sugimachi M. et al., 2001; Padol I. et al., 1999), але досі не зовсім зрозуміло, яке значення мають ці біологічно активні речовини в розвитку захворювань кишечника.
В вітчизняній літературі знайдено одиничні дані про роль Ет – 1 та NO в патогенезі захворювань травного тракту (Бычков И.Н. и соавт., 2002; Опарін О.А., 2002; Яковлев А.А., 2002). Даних про значення Ет – 1 та NO в розвитку хронічного коліту в доступних джерелах не виявлено.
Існують повідомлення про порушення процесів ПОЛ – АОЗ і стану системи імунітету при захворюваннях кишечника, однак вони розрізнені та суперечливі. Деякими авторами (Пасиешвили Л.М., 2002; Kanbalgi O. et al., 2001; Звягінцева Т.Д. і співавт., 2000) встановлено, що дисбаланс процесів ПОЛ – АОЗ як в крові, так і в тканинах товстої кишки, призводить до порушень мембранної архитектоніки, зниження активності клітин та зміни їх структури, що є чинником розвитку та підтримки патологічного процесу в кишечнику. Активація процесів ПОЛ та пригнічення системи АОЗ, в свою чергу, значно погіршує стан системи імунного захисту організму.
Відкритим залишається питання про наявність взаємозвязку між показниками Ет – 1, NO, ПОЛ – АОЗ та гуморальними факторами імунітету при хронічному коліті, виявлення якого дозволить глибше проникнути в інтимний механізм захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ ТА КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок