Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТРУБЧАСТИХ КІСТОК У ПРОЦЕСІ РЕПАРАТИВНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛІЕТИЛЕНГЛІКОЛІВ ТА ЇХНІХ ПОХІДНИХ (анатомо-експериментальне дослідження)

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТРУБЧАСТИХ КІСТОК У ПРОЦЕСІ РЕПАРАТИВНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛІЕТИЛЕНГЛІКОЛІВ ТА ЇХНІХ ПОХІДНИХ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТРУБЧАСТИХ КІСТОК У ПРОЦЕСІ РЕПАРАТИВНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛІЕТИЛЕНГЛІКОЛІВ ТА ЇХНІХ ПОХІДНИХ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Діголь Людмила Геннадіївна
УДК: 611.71:616-003.93:541.6
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТРУБЧАСТИХ КІСТОК
У ПРОЦЕСІ РЕПАРАТИВНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛІЕТИЛЕНГЛІКОЛІВ ТА ЇХНІХ ПОХІДНИХ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Жегунов Геннадій Федорович
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри медичної біології
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України,
доктор медичних наук, професор Ковешніков Володимир Георгійович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафед-
ри нормальної анатомії
Доктор біологічних наук, професор Ковтун Михайло Фотієвич, Інститут
зоології НАН України, завідувач відділу еволюційної морфології хребетних
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра анатомії
людини, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “ 31” січня 2002 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медич-
ному університеті (61022, м. Харків, проспект Правди, 12).
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного ме-
дичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 29 ” грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Терещенко А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема цілеспрямованого впливу на процес відновлення анатомічної цілісності кістки після ушкодження ніколи не втрачала своєї актуальності (Шапошников Ю.Г. з співавт., 1987; Vidal J. et al., 1988; Теодоридис К.А., 1997; Шевченко О.Г., 1997; Корж Н.А. з співавт., 2000). Однак останнім часом її рішення має особливе значення для України, тому що аналіз випадків інвалідності після травм у районах, що постраждали від чорнобильської аварії, свідчить про різке збільшення кількості відкритих переломів через підвищену “ламкість” кістки внаслідок остеопорозу (Хомяков Н.В., 1997). Уповільнення консолідації трубчастих кісток спричиняє стійку втрату працездатності в 29,6% хворих.
У зв'язку з цим зростає роль експериментальних досліджень, спрямованих на подальше вивчення біологічних закономірностей репаративного остеогенезу й обґрунтування методів і засобів, що оптимізують зрощення кістки. В останньому випадку одним зі шляхів, що ведуть до рішення поставленої задачі, є теоретично обґрунтований і цілеспрямований пошук речовин, здатних впливати на ключові біохімічні процеси, що лежать в основі репаративної регенерації кістки (Корж А.А., 1992; Панков Е.Я., Дедух Н.В., 1992; Билич Г.Л., 1996). Такими процесами вважаються біосинтез білків і ферментів диференційованими клітинами регенерату кістки з наступною мінералізацією органічного матрикса (Clingen H., Dickson G.R., 1995).
Нашу увагу привернули полімери на основі окису етилену – поліетиленгліколі (ПЕГ) і їхні похідні, здатні впливати на перебіг різних біологічних процесів як унаслідок прямої взаємодії з мембранами клітин, так і опосредковано, змінюючи фізико-хімічні властивості водяної фази (Топчиева И.Н. з співавт., 1989). Дані полімери знайшли широке застосування як консерванти трансплантатів, пролонгатори лікарських засобів, агенти, що осаджують білки, для одержання гібридів і моноклональных антитіл, як основа медичних мазей і косметичних кремових композицій, а також як емульгатори в системах штучного кровообігу й імуностимулятори (Полякова Г.П з співавт., 1983; Кабанов В.А. з співавт., 1984; Wehrle P. et al., 1988; Pittaluga J.A. et al., 1988; Heintz C., Boymond C., 1989; Юрченко Т.Н. з співавт., 1989; Перцев И.М. з співавт., 1990; Сысолятин П.Г. з співавт., 1997; Webb Murray S.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТРУБЧАСТИХ КІСТОК У ПРОЦЕСІ РЕПАРАТИВНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛІЕТИЛЕНГЛІКОЛІВ ТА ЇХНІХ ПОХІДНИХ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок