Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ПАВЕРЛІФТИНГУ (СИЛОВОМУ ТРИБОРСТВІ) У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ

ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ПАВЕРЛІФТИНГУ (СИЛОВОМУ ТРИБОРСТВІ) У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ПАВЕРЛІФТИНГУ (СИЛОВОМУ ТРИБОРСТВІ) У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ДІДИК Тетяна Миколаївна
УДК 796.88:015.31
ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ПАВЕРЛІФТИНГУ
(СИЛОВОМУ ТРИБОРСТВІ) У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ
24.00.01. – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
ЛЬВІВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Козлова Клавдія Пилипівна,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
професор кафедри теорії і методики
фізичного виховання;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Арзютов Геннадій Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені Михайла Драгоманова, професор
кафедри теорії і методики фізичного
виховання і спорту
кандидат педагогічних наук, доцент
Мартин Володимир Дмитрович,
завідувач кафедри теорії і методики
атлетичних видів спорту Львівського
державного інституту фізичної культури
Провідна установа: Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
інститут імені Григорія Сковороди,
кафедра теорії і методики фізичного виховання, Міністерства освіти і науки України,
м. Переяслав-Хмельницький
Захист відбудеться 6 березня 2003 року о 15 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11)
Автореферат розіслано 4 лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невпинне зростання досягнень у сучасному спорті визначає необхідність постійного наукового пошуку, спрямованого на вдосконалення усіх компонентів тренувальної і змагальної діяльності спортсменів.
Постійне збільшення обсягу та інтенсивності тренувального навантаження спонукає теоретиків та практиків спорту шукати шляхів більш якісної підготовки спортсменів. Особливої актуальності в останні роки набувають питання визначення раціонального змісту тренувального процесу. Проблемам вибору і дозування тренувальних навантажень у різних видах спорту присвячено чимало фундаментальних праць (В.М. Зациорський, 1970; Л.В. Волков, 1990; Л.П. Матвеєв, 1991; Ю.В. Верхошанський, 1991; В.М. Платонов, 1997 та інші).
Силове триборство набуває неабиякої популярності в Україні. Однак аналіз спеціальної літератури виявив недостатню кількість праць, у яких вивчаються питання побудови тренувального процесу в паверліфтингу. Існують лише окремі відомості з цього питання (А.І. Стеценко, 2000; Ф.К. Хетфілд, 1992; D. Ricks, 1991; L. Simmons, 1989). Підбір і застосування спеціальних вправ в паверліфтингу здійснюється в більшості випадків за відсутності чіткого уявлення про їхній вплив на організм спортсмена. Не можна раціонально спланувати тренувальний процес, маючи приблизне уявлення про підбір і порядок виконання вправ, величини навантажень, періодичність однотипних навантажень, чергування навантаження та відпочинку. Залишаються нерозв’язаними питання, пов'язані з методами розвитку сили, величиною навантаження, кількістю підходів і повторень у цьому виді спорту. До останнього часу методика розвитку м’язової сили формувалася, в основному, з орієнтацією на важкоатлетичні вправи, які носять швидкісно-силовий характер (Г.М. Арзютов, 1999; В.Д. Мартин, 2000; В.Г. Олешко, 1999).
Відомо, що змагальні вправи силового триборства виконуються у статико-динамічному режимі скорочення м'язів, який вимагає специфічної системи тренування (Ю.В. Верхошанський, 1992). Тому вивчення показників, що обумовлюють вияв максимальної м’язової сили в паверліфтингу, є необхідною умовою для обґрунтування раціональної методики розвитку силових здібностей.
Для спортивного тренування атлетів одним із найвідповідальніших є підготовчий період (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ПАВЕРЛІФТИНГУ (СИЛОВОМУ ТРИБОРСТВІ) У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок