Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СИСТЕМА ТУРЕЧЧИНИ В ПЕРІОД 1918-1945 РОКІВ.

ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СИСТЕМА ТУРЕЧЧИНИ В ПЕРІОД 1918-1945 РОКІВ.

Назва:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СИСТЕМА ТУРЕЧЧИНИ В ПЕРІОД 1918-1945 РОКІВ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,25 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МІЩЕНКО ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ
УДК 340.114:321(560) ”1918/1945”
ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СИСТЕМА ТУРЕЧЧИНИ
В ПЕРІОД 1918-1945 РОКІВ.
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права
юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор,
Костицький Михайло Васильович,
академік Академії правових наук України,
Заслужений юрист України,
суддя Конституційного Суду України
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор,
Зайчук Олег Володимирович,
завідувач відділу теорії держави і права
Інституту держави і права імені В.М.Корецького
НАН України
доктор юридичних наук, професор
Колодій Анатолій Миколайович,
начальник кафедри конституційного права
Національної академії внутрішніх справ України
Провідна установа – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого

Захист відбудеться “_10_” червня 2002 року о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ, вул.Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017 м. Київ , вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “_30_” квітня_ 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради /підпис / Бурлай Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в Україні відчутно зростає інтерес до вивчення історії держави і права країн, сучасна історія яких охоплює значні трансформації в політичній, економічній, соціокультурній та інших сферах суспільного життя. Для молодої Української держави вивчення відповідного історичного досвіду є надзвичайно важливим і корисним, що обумовлено, насамперед, нагальними і надзвичайно складними завданнями, які їй доводиться вирішувати на сьогоднішній день (розбудова основ незалежної державності, реформування правової й політичної систем, реалізація курса на євроінтеграцію). Саме з цієї причини вивчення держави і права Туреччини в історичний період, пов’язаний з поваленням імперії, встановленням засад республіканського ладу, будівництвом правових основ нової державності, становить предмет особливого інтересу, а динаміка розширення й активізації політичних та економічних зв”язків між нашими країнами лише підсилює актуальність обраної теми.
В дисертації досліджується еволюція політико-правової системи Туреччини в період з 1918 по 1945 роки. Події, які відбулися в Туреччині після першої світової війни, кардинально змінили основу турецької держави і призвели до виникнення республіки на уламках Османської імперії. Цьому історичному періоду у вітчизняній науці приділено значну увагу, проте дослідження політико-правової системи навіть у недавньому минулому проводилися на базі методології матеріалістичної діалектики або офіційної ідеології сучасної Туреччини, пов’язаної з утвердженням образу Мустафи Кемаля Ататюрка як одноосібного вождя нації, що забезпечив перемогу Туреччини над військами іноземних окупантів (Антанти) та заклав основи республіканської форми правління.
Вивчаючи сучасну історію держави і права Туреччини, автор приділив особливу увагу дослідженню періоду 1918-1920 років, який у дисертації умовно названо “періодом конгресів”. Мається на увазі організація і проведення в 1918-1919 роках низки конгресів місцевих організацій захисту прав населення, які стали дієвою формою виявлення реальних настроїв найбільш активних елементів політичної системи тогочасної Туреччини. Цей невеликий відрізок часу має надзвичайно важливе значення для розуміння як дійсних джерел так званої “кемалістської революції”, так і подальшого процесу розвитку політико-правової системи турецької держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СИСТЕМА ТУРЕЧЧИНИ В ПЕРІОД 1918-1945 РОКІВ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок