Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИТОГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ЗВ'ЯЗКУ З РІЗНИМИ ФАКТОРАМИ ДОБОРУ

ЦИТОГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ЗВ'ЯЗКУ З РІЗНИМИ ФАКТОРАМИ ДОБОРУ

Назва:
ЦИТОГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ЗВ'ЯЗКУ З РІЗНИМИ ФАКТОРАМИ ДОБОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,88 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
Кобозєва Надія Анатоліївна
УДК 575.224
577.21
ЦИТОГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ЗВ'ЯЗКУ З РІЗНИМИ ФАКТОРАМИ ДОБОРУ
03.00.15 - генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в лабораторії генетики екологічних стресів Інституту агроекології та біотехнології УААН
Науковий керівник: Глазко Тетяна Теодорівна
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник,
зав. лаб. генетики екологічних
cтресів Інституту агроекології та біотехнології УААН, м.Київ
Офіційні опоненти:
Кунах Віктор Анатолійович
доктор біологічних наук, професор, член-кор., зав. відділу біотехнології
Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ
Тарасюк Сергій Іванович
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
лабораторії ДНК-технологій
Інституту агроекології та біотехнології УААН
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться "21" червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01. в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148
Автореферат розісланий "16" травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук __________________ Науменко В.Д. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цитогенетичні дослідження у ссавців дозволяють вирішувати декілька взаємопов'язаних задач: по-перше, виявлення носіїв конститутивних цитогенетичних аномалій, аналіз зв'язків між ними і генетично детермінованими захворюваннями (Бочков Н. П. та ін., 1999); по-друге, вивчення соматичного мутагенезу в окремих особин та дослідження можливостей використання таких даних з метою прогнозу розвитку різних захворювань, накопичення "генетичного вантажу" в популяціях, народження потомства з уродженими дефектами, а також оцінки екологічного забруднення генотоксинами регіону мешкання.
Найбільш широко такі дослідження проводилися у людини та лабораторних ліній мишей. Накопичено велику кількість даних про різні генетично детерміновані захворювання, що пов'язані з цитогенетичними аномаліями; одержано дані про складну динаміку соматичного мутагенезу, її залежність від низки зовнішніх і внутрішніх факторів.
Традиційно, як показник соматичного мутагенезу розглядаються частоти зустрічальності метафазних пластинок в клітинах периферичної крові чи в клітинах кісткового мозку у ссавців, зокрема, у мишоподібних гризунів. Описано корелятивні взаємовідношення між соматичним мутагенезом і частотами зустрічальності різних аномалій в генеративних клітинах і гаметах (Gaulden M.E., 1992). Однак, не вдалося одержати однозначних даних про зв'язки між соматичним мутагенезом, соматичними патологіями та отриманими дозами генотоксинів. Тобто, незважаючи на велику кількість досліджень, інформативність оцінки соматичного мутагенезу за цитогенетичними аномаліями з метою прогнозу генетичної схильності до розвитку різних захворювань у даної особини та її нащадків залишається недостатньо вивченою.
З'ясування значення соматичного мутагенезу з метою прогнозу можливого накопичення в популяціях "генетичного вантажу" та порівняльний аналіз різних характеристик набувають особливої актуальності, враховуючи збільшення антропогенного забруднення генотоксинами в глобальному масштабі. Це стає важливим у зв'язку з широким використанням для відтворення особин у видів свійських тварин та у людини різних біотехнологічних процедур.
Велика рогата худоба є одним з найбільш близьких видів до людини за синтенією (генетичним зчепленням структурних генів) (Whomak et al., 1996). Аналіз закономірностей соматичного мутагенезу у великої рогатої худоби набуває великого значення. Він дозволяє вивчити ряд закономірностей, недоступних для досліджень у людини, зокрема, у зв'язку з більш довготривалою зміною поколінь у останніх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЦИТОГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ЗВ'ЯЗКУ З РІЗНИМИ ФАКТОРАМИ ДОБОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок