Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТИ СИСТЕМ БЕЗПЕКИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ

УДОСКОНАЛЕНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТИ СИСТЕМ БЕЗПЕКИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ

Назва:
УДОСКОНАЛЕНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТИ СИСТЕМ БЕЗПЕКИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,66 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Байда Євген Іванович
УДК 621.318.3 : 621.316.53
УДОСКОНАЛЕНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТИ СИСТЕМ БЕЗПЕКИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ
Спеціальність 05.09.01 - Електричні машини і апарати
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному політехнічному університеті, Міністерство освіти України.
Науковий керівник - | доктор технічних наук, доцент
Клименко Борис Володимирович
Харківський державний політехнічний
університет, завідувач кафедри
електричних апаратів.
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор
Сосков Анатолій Георгійович,
Харківська державна академія
міського господарства, м. Харків,
завідувач кафедри електротехніки;
кандидат технічних наук
Гапоненко Геннадій Миколайович,
АТ "Електричні низьковольтні апарати та
системи" , м. Харків, голова правління.
Провідна установа - | Науково дослідний та проектно-конструкторський інститут важкого машинобудування НДІ "Електроважмаш" Міністерства промислової політики України, м. Харків.
Захист відбудеться "18" листопада 1999 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.050.08 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою:
310002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий " 8 " жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Болюх В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання промислового виробництва і нові технології вимагають усе більш значних енерговитрат. У цьому зв'язку простежується тенденція збільшення відсотка електроенергії, виробленої атомними електричними станціями (АЕС), що на сьогоднішній день є найбільш перспективними джерелами електричної енергії, будучи при цьому потенційним джерелом підвищеної небезпеки. Таким чином, вирішальне значення набувають питання, зв'язані з безпекою експлуатації АЕС, що полягають у комплексі мір, спрямованих на удосконалювання систем керування з метою запобігання аварійних режимів роботи.
Невід'ємною частиною більшості сучасних систем управління (у тому числі й АЕС), зв'язаних із потоками рідини або газу, є електромагнітні приводи клапанів високотемпературних гідротрубопроводів високого тиску.
У поданій роботі розглядаються питання удосконалення електромагнітних механізмів систем безпеки атомних електричних станцій, зокрема електромагнітних відсічних клапанів (ЕМВК). Розглянуті електромагніти є форсованими електромагнітами постійного струму спеціальної конструкції і представляють клас пристроїв, що відносяться до електромагнітних механізмів із внутрішніми комірцями.
Як показує досвід експлуатації, використовувані в даний час у системах безпеки електромагнітні приводи високотемпературних гідротрубопроводів високого тиску не повною мірою відповідають вимогам, яким потрібні відповідати пристрої такого класу і призначення. Проблема полягає в тому, що до даних електромагнітних клапанів пред'являють досить жорсткі вимоги по перевищенню температури нагрівання обмоток у тривалому режимі роботи в зв'язку з тим, що температура навколишнього середовища в зоні експлуатації електромагнітних приводів може досягати значень 150оС. Такі температури навколишнього середовища разом із теплом, що виділяється в обмотках при протіканні робочого струму електромагнітних приводів, викликають значний нагрів, що разом із фактором радіаційного випромінювання негативно впливає на якість ізоляційних матеріалів і, як випливає з рекламацій, викликає передчасний вихід електромагнітних механізмів з ладу. Так термін служби електромагнітних приводів, що випускаються в Росії, за даними експлуатаційних організацій, у 10 - 15 разів менше необхідного за технічними умовами.
На Харківському підприємстві СПКТБЕ НВО "Електроапарат" проводилися роботи з вирішення цієї проблеми, а саме, зменшенню перевищення температури нагрівання обмоток електромагнітного приводу в тривалому режимі роботи, не погіршуючи інші параметри (тягові електромагнітні сили, динаміку пристрою, габаритні розміри), шляхом зміни обмотувальних даних пускової і утримуючої обмоток і форми опорних поверхонь робочого зазору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТИ СИСТЕМ БЕЗПЕКИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок