Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Енергетичні характеристики хемілюмінесценції сироватки крові

Енергетичні характеристики хемілюмінесценції сироватки крові

Назва:
Енергетичні характеристики хемілюмінесценції сироватки крові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
О л і й н и к
І р и н а Я р о с л а в і в н а
УДК 577.3
Енергетичні характеристики хемілюмінесценції сироватки крові
03.00.02—біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук

Харків-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка.”
Науковий керівник доктор технічних наук,
професор Готра Зенон Юрійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Електронні прилади.”
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Горбенко Галина Петрівна, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри біологічної та медичної фізики;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Нардід Олег Анатолійович, Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, завідувач. відділу кріобіофізики (м. Харків)
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра біофізики, м. Київ
Захист відбудеться 13 січня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна, 61077, м. Харків, пл.. Свободи, 4, ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. 61077, м. Харків, пл.. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 12 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Гаташ С. В.
Актуальність теми Незважаючи на багаточисельні дослідження хемілюмінесценції (ХЛ) біооб’єктів, на сучасному етапі існує невизначеність у багатьох питаннях пов’язаних з явищем ХЛ. Зокрема відсутні експериментальні дані впливу середовища ініціювання на ХЛ сироватки крові (СК) та модельні системи, а також залежність температурних кривих ХЛ від середовища. Останні використовуються в дослідженні енергії активації. Висновки, які робляться з експериментів носять переважно хіміко –біологічний характер.
Вважається, що благородні або інертні гази, до яких належить аргон, фактично не впливають на фізичні та хімічні процеси. Але останнім часом неодноразово з’являються дані по впливу аргону на сонолюмінесценцію–свічення води в ультразвуковому полі за рахунок кавітаційних процесів, а також стимулювання аргоном люмінол залежної ХЛ у водному розчині хлористого натрію та перекису водню відповідно. Це показує, що не існує фізично обґрунтованих моделей ХЛ біооб’єктів, не пояснено існування інверсії збудженого стану, а відповідно і ХЛ. Пояснення впливу інертних газів і аргону зокрема, на процеси ХЛ є необхідним, оскільки його дія схожа на дію широко розповсюдженого ферменту міелопероксидази, який каталізує реакцію окиснення хлориду перекисом водню, а відомо, що ця реакція відіграє важливу роль в імунному захисті організму.
Незважаючи на те, що спектральний аналіз є одним з найінформативніших аналізів сучасної науки, у літературі не вказано, що проводилися аналізи спектрів ХЛ СК стимульованої лазерним випромінюванням при патологічних станах (в даній роботі досліджувалися спектри при онкозахворюваннях та туберкульозі в порівнянні з нормою). Дослідження спектральних ХЛ СК характеристик таких як розподіл фотонів по частотам не проводилося, не порівнювалися квантові виходи стимульованої та спонтанної ХЛ біооб’єктів. На нашу думку, аналіз цих характеристик дозволить глибше осмислити явище ХЛ та призведе до суттєво інших підходів у вивченні ХЛ.
Аналіз кінетичних характеристик, кривих ініційованої ХЛ СК не проводився з боку дослідження швидкісних характеристик спаду свічення. Хоча є чимало кінетичних моделей, які достатньо точно висвітлюють поведінку системи окислення, та застосування їх при патологічних станах є дуже важким, оскільки важко спрогнозувати зміну усіх початкових параметрів системи. Не проводилося порівняння вище згадуваних швидкісних характеристик при таких патологічних станах як туберкульоз, саркоїдоз та онкозахворювання в порівнянні з нормою на стадії першого (короткого) спалаху свічення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Енергетичні характеристики хемілюмінесценції сироватки крові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок