Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ 17-19 РОКІВ

ФОРМУВАННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ 17-19 РОКІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ 17-19 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,53 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГРИДКОВЕЦЬ Людмила Михайлівна
УДК 159.922.1:008-053.67
ФОРМУВАННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ 17-19 РОКІВ
19.00.07- педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Перепелиця Петро Степанович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ, провідний науковий співробітник відділу психології трудової і професійної підготовки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор Семиченко Валентина Анатоліївна, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, м.Київ, проректор з наукової роботи;
кандидат психологічних наук, доцент Сечейко Олена Віталіївна, Національний авіаційний університет, м.Київ, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м.Київ.
Захист відбудеться “24” грудня 2004 р. о 14-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 451. 02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлінського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлінського, 9).
Автореферат розісланий “23” листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Помиткін Е.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Психосексуальна культура людини є складовою загальної культури особистості. Вона активно впливає не тільки на інтимну сферу індивіда, але й на його соціальну та професійну самореалізацію. Ґендерна та сексуальна поведінка особистості може як сприяти, так і заважати її професійному становленню. Тому набуває актуальності проблема формування, а при необхідності і корекції цього виду культури людини юнацького віку.
Психологи і педагоги досліджували різні аспекти проблеми психосексуального розвитку особистості, серед яких відмітимо: культуру статево-рольової поведінки — Т.В.Говорун, М.Грабовський, В.П.Кравець, С.В.Ковальов, І.С.Кон, В.А.Семиченко, О.В.Сечейко та ін; негативні наслідки ранніх та випадкових сексуальних контактів — А.Я.Бердичевська, Н.Е.Гранат, Г.Ф.Келлі, В.Г.Каган, Л.І.Мороз, О.Г.Фролова та ін.; статево-рольову ідентифікацію — М.Й.Боришевський, Т.С.Гурлєва, А.Кемпінський, О.І.Морозова-Ларіна, Ю.О.Приходько та ін.; подружню єдність — Л.А.Богданович, Т.В.Буленко, І.О.Ковальова, І.Б.Омелаєнко, Б.Г.Херсонський, О.Д.Шинкаренко тощо. Проте, проблема формування психосексуальної культури сучасного студентства вивчена недостатньо.
На вік 17-19 років припадає ряд негативних статевих проявів у молоді: ранній початок сексуального життя; перші аборти; незрілі та нестійкі шлюби тощо. Брак комплексних програм та наукових розробок із статевого виховання як у школах, так і у вищих навчальних закладах призводить до щорічного зростання питомої ваги зазначених небажаних проявів, що врешті-решт негативно впливають на демографічну ситуацію та трудовий потенціал України.
Науковці не приділяють достатньої уваги питанню становлення особистості студента як представника певної статі. Навіть у педагогічних університетах при підготовці практичних психологів та педагогів не враховуються особливості розвитку психосексуальної культури молоді, що у подальшому призводить до певної деформації статево-зорієнтованого простору молодого фахівця і негативно позначається на комунікативних зв’язках молодого педагога чи психолога з учнями та вихованцями.
Отже, є всі підстави вважати проблему формування психосексуальної культури студентської молоді конче актуальною. Брак ґрунтовних наукових досліджень з даної проблеми призвів до того, що на даний момент не дістали належного висвітлення поняттєве визначення психосексуальної культури особистості, сфери її впливу, особливості її прояву в юнацькому середовищі, психологічні механізми розвитку та засоби формування психосексуальної культури у студентської молоді 17-19 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ 17-19 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок