Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА КОНЦЕПЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ЗЛОЧИНУ

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА КОНЦЕПЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ЗЛОЧИНУ

Назва:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА КОНЦЕПЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ЗЛОЧИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,07 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ЗЕЛІНСЬКА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 341.4
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА КОНЦЕПЦІЯ
МІЖНАРОДНОГО ЗЛОЧИНУ
спеціальність 12.00.11. – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації
на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права і міжнародних відносин Одеської національної юридичної академії
Науковий консультант:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України КІВАЛОВ Сергій Васильович,
Верховна Рада України, голова Комітету з питань правосуддя
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент
МИЦИК Всеволод Всеволодович
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародного права;
доктор юридичних наук, доцент
АНТИПЕНКО Володимир Федорович,
СБУ України, генерал-майор;
доктор юридичних наук, доцент
МЕРЕЖКО Олександр Олександрович,
Університет економіки і права “КРОК”,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
Захист відбудеться “18” жовтня 2007 р. О 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України (04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України (04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4)
Автореферат розісланий “17” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Биков О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Динаміка процесу глобалізації дозволила злочинності значно розширити діапазон своєї діяльності: вона все більше виходить за межі державного контролю і вступає у протистояння зі світовим правопорядком. Безпрецедентне зростання масштабів і загрози злочинності обумовлює підвищення значення співпраці держав у протидії їй і, відповідно, наукових досліджень у цій сфері. Міжнародна злочинність – це глобальна проблема, яка потребує глобальної реакції. Відбувається “інтернаціоналізація” заходів запобігання і припинення злочинності, розробка та узгодження яких піднімається до міжнародно-правового рівня. Міжнародно-правової регламентації потребують питання гармонізації кримінально-правової заборони, оптимізації систем кримінального правосуддя, координації превентивних антикримінальних зусиль держав. У цих умовах пріоритетного значення набуває досягнення концептуальної чіткості та узгодженості поняття “міжнародний злочин”, теоретичне обґрунтування якого переміщується у русло міжнародно-правової науки.
Існування міжнародної злочинності не є специфічною рисою сучасності. Цей феномен виявляв себе за різних часів і властивий різним культурам та суспільствам, має всілякі політичні, економічні, історичні та культурні корені. Сучасна концепція міжнародного злочину базується на положеннях, розроблених у XIX ст. Праці вчених того часу – Бернарда, Більо, Бульмеринка, Віллефорта, Грольмана, Кларка, Кардаілака, Фіоре, Фон-Моля, Ламмаша, Мура, Ф.Ф. Мартенса, М.С. Таганцева, М.М. Коркунова, Л.О. Камаровського, В.П. Даневського, Е.Я. Шостака, Д.П. Нікольського, Е.К. Сімсона, А. Штігліца, П.Є. Казанського – залишаються неперевершеними з точки зору широти науково світогляду.
Розвиток вчень про міжнародний злочин продовжувався у першій половині ХХ ст. представниками “уніфікаційного руху” (проф. Пелла, Сальдана, Леві, Політіс, Доннедье де Вабр та інші). У радянській юриспруденції їх опонентом (і водночас поширювачем ідей) був відомий юрист А.Н. Трайнін, який одним із перших у світовій юридичній науці звернувся до дослідження злочинів проти миру і безпеки людства. Інтерес до вивчення міжнародних злочинів значно посилився наприкінці 60 – на початку 70-х років, коли тероризм, незаконний обіг наркотиків і зброї, торгівля людьми та інші види міжнародної злочинності посіли помітне місце у суспільній свідомості як серйозні правові, соціальні та політичні проблеми, які мають інтернаціональний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВА КОНЦЕПЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ЗЛОЧИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок