Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-психологічні детермінанти адиктивної поведінки

Соціально-психологічні детермінанти адиктивної поведінки

Назва:
Соціально-психологічні детермінанти адиктивної поведінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України
УДК 159.9.019.4:316.4.06:373.66
Савчук Олексій Вікторович
Соціально-психологічні детермінанти
адиктивної поведінки
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної психології.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
Максимова Наталія Юріївна,
професор кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти доктор психологічних наук, професор
Яковенко Сергій Іванович,
начальник кафедри практичної психології
Навчально-наукового інституту підготовки кадрів
громадської безпеки та психологічної служби
Київського національного університету внутрішніх справ
кандидат психологічних наук
Бохонкова Юлія Олександрівна,
доцент кафедри психології
Східноукраїнського національного університету імені В.Даля
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, кафедра прикладної психології
Захист відбудеться “4” липня 2006 р. об 11:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “__2___” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Процес реформування української державності потребує нових підходів до багатьох соціальних проблем. Однією з них є поширення наркоманії, що набуває масового характеру серед молоді. Державні заходи, спрямовані на протидію розповсюдження нарковживання, поки що не дають значного ефекту. Це пояснюється, на нашу думку, зокрема, тим, що діяльність відповідних структур здійснюється без науково-психологічного обґрунтування. Не з’ясувавши соціально-психологічні детермінанти виникнення адиктивної поведінки, неможливо розробити ефективні програми профілактики цього явища.
Необхідність визначення соціально-психологічних чинників адиктивної поведінки саме у підлітків зумовлена тим, що цей вік є найбільш сенситивним у плані виникнення різноманітних девіацій в поведінці, що свідчить про наявність відхилень й у розвитку особистості (А.Айхорн, Ю.О.Бохонкова, В.Т.Кондрашенко, Ю.А.Клейберг, С.І.Яковенко). Як зазначають дослідники (В.С.Бітенський, Б.Г.Херсонський, С.В.Дворяк, Н.Ю.Максимова та інші), захворювання підлітка на наркоманію чи алкоголізм не є випадковим; цьому завжди передує низка життєвих обставин, що негативним чином впливають на особистісний розвиток дитини.
Особлива увага приділяється аналізу соціальної ситуації розвитку дитини в алкогольно узалежненій сім’ї. Дослідження Є.Водійло, Г.Р.Грибанової, Є.М.Маслюкової, Є.Меллібруди, В.Д.Москаленко, Л.О.Рязанової, В.Штандер, A.T.Beck, C.A.Johnson, J.A.Smith, J.Woitiz довели, що всі сім’ї, в яких зловживають алкоголем, є дисфункційними. В сім’ї, обтяженій алкогольним узалежненням, дитина підсвідомо випрацьовує відповідні настановлення та форми поведінки, що допомагають їй вижити у родині, проте надалі зумовлюють її соціальну дезадаптацію.
Виходячи з аналізу літературних джерел (О.М.Балакірева, А.А.Вдовиченко, В.В.Гульдан, О.О.Яременко, J.G.Woititz), можна констатувати, що особистість підлітків, які вживають наркотики чи алкоголь, значно відрізняється від особистості соціально-адаптованих підлітків. Автори зазначають, що існують певні риси, котрі унеможливлюють продуктивне розв’язання життєвих проблем, а це може стати поштовхом для виникнення психологічної готовності до вживання психотропних речовин. Проте яким чином виникають зазначені особливості особистості, за якими параметрами можливо визначити підлітків, схильних до алкоголізму та наркоманії, залишається невідомим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Соціально-психологічні детермінанти адиктивної поведінки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок