Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНИХ СТАВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ШКОЛИ ТА СІМ’Ї

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНИХ СТАВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ШКОЛИ ТА СІМ’Ї

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНИХ СТАВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ШКОЛИ ТА СІМ’Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,89 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ШТИХАЛЮК ОЛЕНА ПАВЛІВНА
УДК 37 . 034
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНИХ СТАВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ШКОЛИ ТА СІМ’Ї
13.00.07 – теорія та методика виховання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Приходько Юлія Олексіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри психології та педагогіки ;
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор ;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Кудикіна Надія Василівна,
Київський міжрегіональний інститут
удосконалення вчителів
імені Бориса Грінченка, вчений секретар .
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
імені В.Вінниченка, кафедра педагогіки. Міністерство освіти
і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “ 15 “ листопада 2001 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.053. 02. в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, (01601, м.Київ - 30, вул. Пирогова,9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ – 30, вул. Пирогова,9)
Автореферат розісланий “ 13 “ жовтня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність проблеми. В період соціальних перетворень, які відбуваються в нашій державі, з’явилися нові проблеми, пов’язані з духовним розвитком громадян, джерело виникнення яких знаходиться не лише в особливостях перехідного періоду, але і в недоліках організації морального виховання підростаючого покоління, зокрема, формування такої сукупності якостей особистості, як моральна культура та її найважливіша складова – моральні ставлення.
Ефективність процесу морального виховання значною мірою залежить від узгодження зусиль усіх виховних інститутів і, насамперед, школи та сім’ї. Зміст освіти нині не завжди будується з урахуванням наукових досягнень та принципів гуманізму. Це веде до переосмислення ролі взаємодії школи та сім’ї в моральному вихованні учнів. Із зростанням вимог суспільства до особистості, до підвищення її моральної культури виникла необхідність широких досліджень розвитку та функціонування моральних ставлень. Це особливо важливо, коли йдеться про молодший шкільний вік, коли закладаються основи особистості.
Аналіз літературних джерел показав, що проблема моральних ставлень особистості була об’єктом роздумів філософів і педагогів минулого ( М.Бердяєва, М. Драгоманова, В.Духновича, С. Русової, Г.Сковороди тощо ).
Фундаментальні ідеї морального розвитку особистості розроблені в педагогічних працях П.Блонського, А.Макаренка, В.Сухомлинського, К.Ушинського, І.Франка, С.Шацького. Соціально-філософські аспекти даної проблеми розкриті в працях С.Анісімова, В.Буянова, С.Ковалєва, К.Кулаєва, Д.Ніколенка, В.Овчиннікова, А.Тонких.
Значний вклад в розробку методологічних та теоретичних проблем формування гуманістичного світогляду та ціннісно-орієнтованої системи моральних ставлень учнів внесли роботи Б.Кобзаря, В.Котирло, Е.Моносзона, Р.Рогової, Г.Філонова; системному підходу до проблем виховної роботи присвячені праці Ю.Бабанського, І.Беха, В.Бондаря, А.Караковського, І.Мар’єнка, В. М’ясіщева; дослідженню шляхів виховання розвиненої особистості - Д.Джоли, І.Іванова, А.Йоголевич, А.Капської, О.Киричука, В.Кузя; діяльності педагога щодо розвитку якостей школяра у навчально-виховному процесі – І.Зязюна, В.Кан-Калик, М.Нікандрова, М.Поташнік, О.Савченко тощо. Проблемі морального виховання у позаурочний час значну увагу приділяли О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНИХ СТАВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ШКОЛИ ТА СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок