Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРАН ХЛОРОПЛАСТІВ

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРАН ХЛОРОПЛАСТІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРАН ХЛОРОПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,99 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
 
БОНДАРЕНКО
Оксана Юріївна
УДК 581.174
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРАН ХЛОРОПЛАСТІВ
03.00.12 – фізіологія рослин
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі біохіміі фотосинтезу Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Кочубей Світлана Михайлівна,
Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Шадчина Тамара Михайлівна
Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України,
завідувач відділу
доктор біологічних наук
Паршикова Тетяна Вікторівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
Провідна установа: Інститут клітинної біології і генетичної інженерії
НАН України
Захист відбудеться “16” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою 03022, Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України 03022, Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розісланий “14” травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мордерер Є.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливості ультраструктурної організації мембранної системи хлоропластів вищих рослин є однією з важливих проблем теорії фотосинтезу. Фотосинтетичні мембрани являють собою не лише структурну основу функціонування оксигенного фотосинтезу, але й забезпечують високий ступінь адаптивності до мінливих умов зовнішнього середовища, що дозволяє досягати майже повного відновлення функції навіть за досить високих стресових навантажень. Наприкінці 80-х років минулого сторіччя склалися основні уявлення про ультраструктурну організацію хлоропластів вищих рослин. До числа основних властивостей відноситься гетерогенність, яка існує на різних ієрархічних рівнях організації. Зокрема у хлоропласті розрізняють такі головні компартменти як грани та міжгранальні тилакоїди. Грани представлені у вигляді стопок тилакоїдів, центральна частина яких знаходиться у тісному контакті один з одним, так звана область стикування. Міжгранальні тилакоїди є поодинокими, зануреними в строму. Нещодавно була виявлена третя специфічна зона тилакоїдної системи, яка представлена краєвими, або маргінальними, ділянками гранальних тилакоїдів, які мають безпосередній контакт зі стромою [Albertson, 1980]. Виявилось, що вони відрізняються від центральних областей гранальних тилакоїдів за біохімічним складом та функціональними властивостями [Albertson et al. 1995]. Кожен з цих трьох компартментів має особливу субструктуру, зумовлену складом та просторовим розташуванням супрамолекулярних мембранних комплексів, що є проявом латеральної гетерогенності тилакоїдів. В центрі уваги сучасних досліджень знаходяться три основних проблеми: 1) організація гранальних тилакоїдів, 2) механізм стикування тилакоїдів у грані, 3) взаємне розташування та взаємодія гранальних та міжгранальних тилакоїдів. Щодо першого питання, то пануючою є модель, згідно якої існує чітка межа між центральною та краєвою частинами, причому тільки в останній присутні комплекси фотосистеми І (ФСІ) у специфічному стані [Albertsson, 1995]. Згідно цієї моделі, повинно зберігатися стале співвідношення між площами центральної та краєвої частин гранальних тилакоїдів. Для всіх С3-рослин стан розробки другої проблеми такий, що стара теорія зарядової взаємодії замінюється уявленням про молекулярне розпізнавання. Причому розглядають взаємодію тільки між двома сусідніми тилакоїдами грани. Питання про те, чи всі гранальні тилакоїди взаємодіють однаково, не розглядається. Але дані останніх років, в тому числі й одержані в нашій лабораторії, дають підставу для сумніву що до такої думки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРАН ХЛОРОПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок