Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностування навчальних досягнень учнів у системі шкільної освіти Великої Британії

Діагностування навчальних досягнень учнів у системі шкільної освіти Великої Британії

Назва:
Діагностування навчальних досягнень учнів у системі шкільної освіти Великої Британії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,20 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
БУТЕНКО ГАННА ПЕТРІВНА
УДК 371.267 (410) (048)
Діагностування навчальних досягнень учнів у системі шкільної освіти Великої Британії
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Євтух Микола Борисович
Академія педагогічних наук України,
Відділення педагогіки і психології вищої школи,
академік-секретар.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Василенко Володимир Аркадійович,
Соціально-педагогічний інститут
“Педагогічна академія”, ректор,
м. Кіровоград;
 
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Локшина Олена Ігорівна,
Інститут педагогіки АПН України
лабораторія порівняльної педагогіки, докторант.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_20 квітня 2006_року о __1430___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “___10__”___березня________________2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г. Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження. Соціально обумовлені зміни в традиційній освітній системі України передбачають підвищення відповідальності педагогів за результати освітньої діяльності, тобто, за досягнутий рівень виховання, фізичний та духовний розвиток школярів. Тому сучасні освітні реформи спрямовані на підвищення якості і доступності навчання, на виховання людини, яка відповідає потребам XXI століття – ініціативної, самодостатньої та творчої, оскільки ми живемо в той час, коли життя спонукає до пошуку ефективних способів розв’язання проблем, прояву гнучкості мислення, уміння планувати можливий хід подій.
В умовах орієнтації української освіти на європейські педагогічні стандарти подальшого значення набуває розробка та впровадження нових підходів до оцінювання навчальних досягнень учнів. У цьому сенсі актуальним постає педагогічне тестування як ефективний метод діагностування навчальних досягнень учнів.
Увага до моніторингу якості освіти постійно зростає як з боку Міністерства освіти і науки України, так і науковців та вчителів. Зроблені суттєві кроки щодо реалізації пріоритетних завдань зовнішнього тестування випускників середніх шкіл та абітурієнтів. У цій справі науковий і практичний інтерес становить вивчення та узагальнення позитивного досвіду розвинених країн світу, зокрема Великої Британії.
Освіта у Великій Британії побудована таким чином, що при переході учнів з початкової школи до середньої визначається рівень їх компетентностей з використанням тестів досягнень. Результати педагогічного тестування на різних етапах навчання є орієнтиром для подальшої праці вчителів і сигналом для суспільства. Узагальнені результати діагностування публікуються в пресі, відповідно до чого навчальні заклади мають можливість порівнювати свої досягнення з досягненнями інших закладів освіти.
Як показав аналіз літературних джерел, діагностування в школах Великої Британії – це звіт шкіл перед учнями, батьками, суспільством та урядом. У Національній програмі сказано про те, що призначення педагогічного діагностування - розвивати комунікативні здібності, учити логічно висловлюватися, формувати практичні уміння. Тобто, під час діагностування навчальних досягнень оцінюється не лише інтелект, а й ініціатива, компетентність та практичні навички.
Загальні проблеми педагогічного тестування та питання оцінювання навчальних досягнень учнів Великої Британії досліджували: Ганс Айзенк, Сирил Берт, Філіп Вернен, Френсіс Гальтон, Дейвід Гопкінз, Брайан Саймон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Діагностування навчальних досягнень учнів у системі шкільної освіти Великої Британії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок