Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТАХ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТАХ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,01 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський державний морський університет
ТРОСТЯНЕЦЬКА ЕЛІНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 338.9:627.2
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ
ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН
У МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТАХ
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв'язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського державного морського університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Чекаловець Віктор Ігнатович, завідувач кафедри “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського державного морського університету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Якушенко Володимир Григорович, завідувач кафедри “Облік, фінанси і аудит” Одеського державного морського університету.
доктор економічних наук, професор Загорулько Валентин Миронович, професор кафедри “Маркетинг і ресурсозабезпечення” Київського національного авіаційного університету.
Провідна установа: Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет, кафедра “Менеджменту”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 5 липня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському державному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного морського університету (65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34).
Автореферат розісланий 4 червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
кандидат економічних наук, доцент А.М. Холоденко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Одним з основних напрямків реформування економіки України є удосконалення форм і методів здійснення виробничої діяльності у всіх галузях народного господарства і, в першу чергу, у галузях стратегічно важливих для держави, до числа яких відноситься морський транспорт.
Пошук нових організаційно-господарських форм і адаптація існуючих до вимог сучасної економічної ситуації привертає увагу до наукового вивчення проблеми орендних відносин, які з успіхом використовувалися на різних етапах розвитку людського суспільства.
У той же час перехід економіки України до ринкових відносин стримується різким спадом інвестицій і обмеженими кредитними можливостями українських банків. Для виходу з ситуації, що склалася в народному господарстві необхідне використовувати сучасні види орендних відносин, такі як лізинг, в якості нетрадиційних джерел фінансування розвитку підприємств морського транспорту.
Відомо, що нові наукові результати і раніше накопичені знання перебувають у діалектичній взаємодії. Краще і прогресивне зі старого переходить у нове і додає йому сили і дієздатності.
Проблеми розвитку й удосконалювання орендних відносин досліджувалися такими іноземними і вітчизняними вченими, як Н.Н. Внукова, В.А. Горемикін, В.Д. Газман, М.І.Лещенко, О.В. Ольховиков, С.Е.Пивоваров, Н.Г.Слов'янська, В.М.Рутгайзер, Є.В. Кабатова та ін. Але в роботах цих учених відсутнє визначення поняття орендних відносин, не чітко проведене розмежування між різновидами орендних відносин, не розглядаються питання удосконалення економіко-організаційного механізму реалізації сучасних форм орендних відносин на морському транспорті, а економіко-організаційні основи орендних відносин стосовно такої специфічної сфери господарської діяльності як портова, економічною наукою взагалі не розроблені, що не сприяє широкому використанню цих відносин у практичній діяльності морських торговельних портів для підвищення ефективності їхньої роботи. Тому наукове обґрунтування названих основ допоможе вирішити складні задачі використання сучасних видів орендних відносин та їх різновидів у морських торговельних портах, що дозволить народному господарству України одержати значний економічний ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок