Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ ПОЛІФЕНОЛІВ ВИНОГРАДУ “ЕНОАНТ” У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТА В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ (експериментально-клінічне дослідження)

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ ПОЛІФЕНОЛІВ ВИНОГРАДУ “ЕНОАНТ” У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТА В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ ПОЛІФЕНОЛІВ ВИНОГРАДУ “ЕНОАНТ” У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТА В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДЄЄВА Олена Миколаївна
УДК 616.311+616.314.17]–002–07–085.322–053.81
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ
ПОЛІФЕНОЛІВ ВИНОГРАДУ “ЕНОАНТ” У
КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАХВОРЮВАНЬ
ПАРОДОНТА В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Куцевляк Валентина Федорівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри терапевтичної та дитячої стоматології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Петрушанко Тетяна Олексіївна, Вищий державний навчальний заклад “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава, професор кафедри терапевтичної стоматології;
- доктор біологічних наук, професор Левицький Анатолій Павлович, Інститут стоматології АМН України, м. Одеса, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра терапевтичної стоматології, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “5” червня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 при Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий “27” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.Г. Чумакова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання пародонта є найбільш складною та актуальною проблемою, що здобуває не тільки медичну, але і соціальну значимість. Це обумовлено, насамперед, широкою поширеністю та інтенсив-ністю уражень даною патологією усіх вікових груп населення в різних регіонах України і більшості країн світу (К.М. Косенко, 1994; Н.Ф. Данилевский, А.В. Борисенко, 2000; Т.О. Петрушанко, 2000; Ю.Е. Косоверов, Н.Н. Запорожец, 2002; P.S. Baehni et al., 1998).
Відомо, що запальні захворювання пародонта є поліетіологічними, оскільки в їхньому виникненні й розвитку бере участь багато різних місцевих і загальних екзо- та ендогенних факторів (І.П. Горзов, А.М. Потапчик, 1998; Л.А. Дмитриева, 2001; Л.М. Цепов, А.И. Николаев, 2003).
Ряд авторів визнає, що мікробному фактору належить провідна роль у виникненні захворювань пародонта, однак інші вважають невірним зводити тільки до нього етіологію хвороби. Розвиток гінгівіту і пародонтиту розгля-дають як результат взаємодії мікрофлори, організму хворого і оточуючих умов середовища. З одного боку, вогнище запалення впливає на організм загалом, з іншого – перебіг місцевої запальної реакції залежить від імунної реактивності організму даного пацієнта. Мікробний фактор може бути реалізований у повній мірі тільки при відсутності або неадекватній захисній реакції імунної системи організму (И.С. Мащенко, 1990; Л.Ю. Орехова с соавт., 1999; Ю.Г. Чумакова с соавт., 2002; D.F. Kinane, G.J. Marshall, 2001). Тому у комплексній терапії захворювань пародонта виникає необхідність доповнення і розширення патоге-не-тичної терапії засобами, що коригують імунітет (Г.Ф. Белоклицкая, 1996; В.Ф. Куцевляк, В.В. Грищенко, 2005).
Для лікування захворювань пародонта запропоновано багато медичних засобів, які не завжди ефективні і, крім того, мають побічний негативний вплив у вигляді алергічних реакцій, пригнічення кровоутворення, нефро-, нейро- та гепатотоксичності (В.Ф. Куцевляк, 1988). У зв'язку з цим, у даний час існує необхід-ність пошуку нових медичних засобів для лікування захворювань паро-донта без будь-яких негативних побічних ефектів, які прості у застосуванні та дозволяють досягати максимального терапевтичного ефекту. Такими засобами є природні композиції речовин рослинного походження, що цілеспрямовано коригують відхилення в системі перекисного окислення ліпідів – антиоксидантного захисту, специфічної і неспецифічної складових імунної реактивності людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ ПОЛІФЕНОЛІВ ВИНОГРАДУ “ЕНОАНТ” У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТА В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок