Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСЬКІ КОНФЕСІЇ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.

ХРИСТИЯНСЬКІ КОНФЕСІЇ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКІ КОНФЕСІЇ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,40 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУЛАНОВА Наталія Миколаївна
УДК: 281 (09)(477.63)
ХРИСТИЯНСЬКІ КОНФЕСІЇ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ
ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Світленко Сергій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
декан історичного факультету,
в. о. завідувача кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Мицик Юрій Андрійович,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри історії;
кандидат історичних наук
Ігнатуша Олександр Миколайович,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри історії України;
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра давньої та нової історії України
Захист відбудеться 21 березня 2007 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051. 14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: м. Дніпропетровськ,
пл. Т. Г. Шевченка, 1, Палац студентів, аудиторія 30.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 20 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І. О. Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження пов’зана з постійним зростанням уваги наукової спільноти до церковно-релігійних аспектів історії України, без яких неможливо всебічно висвітлити історію українського народу. Важливе значення в цьому сенсі належить науковим працям з регіональної історії, в яких простежуються як своєрідні, так і загальні риси церковно-релігійного розвитку на різних територіях нашої держави. Особливий інтерес становлять регіони з поліконфесійним та поліетнічним населенням, до яких традиційно належали землі Катеринославщини. Поряд з православною конфесією – найвпливовішою складовою церковно-релігійного життя – в останній чверті ХVIII – на початку ХХ ст. там відбувалося становлення та розвиток римо-католицьких, лютеранських, менонітських спільнот, поширювалися інші християнські течії. Будучи тісно взаємопов’язаними зі світськими державними установами, суспільством, церковні інституції зазнавали впливів процесів, які відбувалися в різних сферах життя Південної України і водночас самі в тій чи іншій мірі були їх суб’єктами. У цьому контексті процес становлення та розвитку християнських конфесій Катеринославщини останньої чверті ХVIII – початку ХХ ст. можна розглядати як важливу наукову проблему, що значно розширює грані регіональної історії Південної України.
Визначений напрям наукових пошуків до цього часу залишається малодослідженим: ґрунтовні праці, присвячені історії християнських конфесій Катеринославщини останньої чверті ХVIII – початку ХХ ст., на сьогодні відсутні. Попередні дослідники, зокрема А. Скальковський, Гавриїл (Розанов), Феодосій (Макаревський), В. Біднов та інші автори у своїх розвідках порушили важливі проблеми з історії православ’я Південної України в цілому, але недостатньо уваги приділили іншим християнським конфесіям та течіям. Мозаїка описаних у сучасній історіографії сюжетів з церковно-релігійного життя не дає можливості створити цілісну картину становлення та розвитку християнських конфесій на Катеринославщині останньої чверті ХVIII – початку ХХ ст. Необхідність створення комплексного дослідження з цієї проблематики актуалізується умовами cучасного розвитку українського суспільства, зростанням ролі церков та малих конфесій у суспільно-політичному житті, посиленням їхнього впливу на соціокультурні процеси в регіонах. Коріння багатьох церковно-релігійних проблем, які досі зберігають вплив на український соціум, знаходяться саме в тих темпорально-історичних пластах, які автор обрав об’єктом свого наукового інтересу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКІ КОНФЕСІЇ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок