Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ І ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВОК НА ОСНОВІ V, Cr, Co І Nі ПРИ ФАЗОУТВОРЕННІ ТА ВЗАЄМНІЙ ДИФУЗІЇ

ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ І ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВОК НА ОСНОВІ V, Cr, Co І Nі ПРИ ФАЗОУТВОРЕННІ ТА ВЗАЄМНІЙ ДИФУЗІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ І ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВОК НА ОСНОВІ V, Cr, Co І Nі ПРИ ФАЗОУТВОРЕННІ ТА ВЗАЄМНІЙ ДИФУЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шпетний Ігор Олександрович
УДК 669.548.55
ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ І ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВОК НА ОСНОВІ V, Cr, Co І Nі ПРИ ФАЗОУТВОРЕННІ ТА ВЗАЄМНІЙ ДИФУЗІЇ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – заслужений діяч науки і техніки України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Проценко Іван Юхимович,
зав. кафедри прикладної фізики
Сумського державного університету.
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор
Равлік Анатолій Георгійович,
професор кафедри фізики металів та напівпровідників Харківського національного технічного університету „ХПІ”;
кандидат фізико-математичних наук,
ст. наук. співроб.
Шулаєв Валерій Михайлович,
заст. генерального директора з технологічних та дослідницько-конструкторських робіт (ННЦ „ХФТІ” НАН України, м. Харків).
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра фізичної і біомедичної електроніки.
Захист відбудеться “ 24 ” березня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.55.051.02 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий “ 22 ” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради_______________________А.С.Опанасюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день багатошарові плівкові композиції на основі металів набули широкого використання як при створенні приладів оптоелектроніки і мікроелектроніки, так і як об’єкти для дослідження розмірних ефектів в електрофізичних властивостях і дифузійних процесах.
Якщо в структурах на основі товстих шарів взаємодифузію на відстані порядку 10 нанометрів можна не враховувати, то у випадку тонкоплівкових структур це спричиняє твердофазні реакції, що можуть призводити до відмови у роботі приладів навіть при кімнатній температурі. Це пов'язано не лише з малою відстанню дифузії, а і з високим ступенем дефектності структури, розвинутою міжзеренною поверхнею, сильно вираженими структурними, концентраційними і фазовими неоднорідностями.
Виходячи із накопиченого на даний момент експериментального матеріалу, можна говорити про такі особливості дифузійних процесів (масоперенесення) у плівкових матеріалах.
По-перше, інтенсивне масоперенесення при відносно низьких температурах, що пов’язано, як відмічалося вище, з великою концентрацією дефектів та малими відстанями дифузії.
По-друге, дифузійні процеси, що супроводжуються фазоутворенням, суттєво впливають на електрофізичні властивості багатошарових плівкових систем, такі, як електропровідність, термічний коефіцієнт опору, коефіцієнт тензочутливості.
У зв’язку з цим виникає необхідність у проведенні експериментальних і теоретичних досліджень з вивчення електрофізичних властивостей у взаємному зв’язку з фазовим та елементним складом багатошарових плівкових систем при різних температурах. Постійна увага до цих питань на різних наукових конференціях, а також роботи М.В. Білоуса, М.А. Гусака, С.І. Сидоренка та їх співробітників свідчать про перспективність цього напрямку досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темамиРобота виконувалася відповідно до держбюджетної теми № U003220 від 29.06.2000 “Дифузійні процеси в системах плівка/плівка і плівка/масивний матеріал” Міністерства освіти і науки України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є встановлення закономірностей при формуванні структурно-фазового стану і електрофізичних властивостей двошарових плівок на основі Ni і (V, Cr, Co) та Co і Cr в умовах фазоутворення і взаємної дифузії атомів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ І ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПЛІВОК НА ОСНОВІ V, Cr, Co І Nі ПРИ ФАЗОУТВОРЕННІ ТА ВЗАЄМНІЙ ДИФУЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок