Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод

Обґрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод

Назва:
Обґрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Євдокимова Оксана Олександрівна
УДК 664:628.3.034.2.045.5
Обґрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення
природної і промислової вод
Спеціальність 05.18.12-процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:– | кандидат технічних наук,
Коваленко Олена Олександрівна,
Одеська національна академія харчових технологій, кафедра процесів та апаратів, докторант
Офіційні опоненти:– | доктор технічних наук, професор,
Ханик Ярослав Миколайович,
Національний університет “Львівська Політехніка”, завідувач кафедри хімічної інженерії –
кандидат технічних наук,
Мілінчук Сергій Іванович,
Одеська національна академія харчових технологій, кафедра безпеки життєдіяльності, доцент
Захист відбудеться 30 листопада 2007 р. о 10.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 в Одеській національній академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса-39, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса-39, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий 30 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н, професор К. Г. Іоргачова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна відноситься до країн, малозабезпечених ресурсами прісної води. Разом з тим, розвиток промисловості, техногенні аварії, зростання міст та покращення побутових умов для населення сприяють інтенсивному забрудненню природних водоймищ, підвищенню їх мінералізації і збільшенню дефіциту прісної води. Ще однією проблемою для України є низька якість питної води. Обумовлено це не тільки забрудненістю джерел питного водозабеспечення, а і незадовільним станом ряду очисних споруд та воднотранспортних мереж. Згідно інформаційних джерел, сьогодні до 45 % населення України, переважно в промислово - розвинутих регіонах споживає питну воду, що не відповідає існуючим стандартам і є причиною серйозних захворювань. Крім того, використання неякісної питної води при виробництві алкогольних і безалкогольних напоїв, відновлених соків та інших концентрованих продуктів негативно відображається на їх якості. В ситуації, що склалася, актуальними є дослідження, пов’язані із розробкою та вдосконаленням обладнання для опріснення природних і промислових вод, а також для доочищення питної води в побутових і промислових умовах. Підтвердженням цього є затверджена загальнодержавна програма “Питна вода в Україні” терміном на 2006…2020 роки.
Оскільки високомінералізована і питна вода, а також промислові стоки є водними розчинами неорганічних і органічних речовин, то для їх опріснення та доочищення використовуються процеси, метою яких є розділення розчину на чисту (або умовно чисту) воду та концентрат домішок. Одним із таких процесів є процес виморожування. Цей процес сьогодні широко не застосовується, однак ряд таких його переваг, як низька енергоємність процесу кристалізації води й унікальні властивості вимороженої води викликають до нього інтерес і є передумовою його подальшого вдосконалення.
Серед виморожуючих установок особливе місце займають установки, які здійснюють спрямовану кристалізацію води із розчину на теплопередаючій поверхні. До класу таких установок відноситься блочний виморожувач, розроблений в ОНАХТ. Застосування блочних виморожувачів для опріснення та доочищення природної води і промислових стоків стримується відсутністю методик розрахунку процесів тепло- і масообміну при блочному виморожуванні води із сольових розчинів, а також відсутністю обґрунтованих режимних характеристик процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до держбюджетної тематики науково-дослідної лабораторії ОНАХТ та кафедри процесів та апаратів (“Теория и техника низкотемпературного разделения жидких систем пищевых производств” № держреєстрації 0106U001442)
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Обґрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок