Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> закономірності формування з`єднань різнорідних металів різними способами зварювання тиском

закономірності формування з`єднань різнорідних металів різними способами зварювання тиском

Назва:
закономірності формування з`єднань різнорідних металів різними способами зварювання тиском
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
приазовський державний технічний університет
Арсенюк Валерій Васильович
УДК 621.791.4
закономірності формування з`єднань різнорідних металів різними способами зварювання тиском
05.03.06 – зварювання та споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Маріуполь - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона
НАН України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Григоренко Георгій Михайлович,
завідувач відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Ошкадьоров Станіслав Петрович,
завідувач відділу Інституту металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
доктор технічних наук, професор
Квасницький В’ячеслав Федорович,
завідувач кафедри Національного університету
кораблебудування ім. Адмірала Макарова МОН України.
доктор технічних наук, професор
Чигарьов Валерій Васильович,
завідувач кафедри Приазовського державного технічного університету МОН України.
Провідна установа: Запорізький національний технічний університет МОН України.
Захист відбудеться “27” вересня 2005 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті МОН України (87500, м. Маріуполь, Донецької обл., вул. Університетська, 7)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету (87500, м. Маріуполь, Донецької обл., вул. Апатова 115)
Автореферат розісланий “” липня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор В.О. Маслов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток сучасного машинобудування та інших галузей промисловості, в яких використовуються агрегати, що працюють в екстремальних умовах, вимагає використання нових конструкційних матеріалів і з’єднань з різнорідних металів. Здебільшого це важкозварювані металеві матеріали, які суттєво відрізняються один від одного фізико-механічними властивостями.
Як правило, з’єднання таких металевих матеріалів зварювання з утворенням проміжної рідкої фази призводить до утворення таких структурних комплексів і фазових складових, які значно знижують працездатність з’єднань.
Вирішити задачу з’єднання таких матеріалів можна застосовуючи один із видів зварювання у твердому стані, наприклад дифузійне зварювання, зварювання тертям, магнітно-імпульсне зварювання, контактне зварювання без оплавлення, ударне зварювання, зварювання вибухом.
Усі ці, відмінні один від одного, способи дозволяють вирішити багато проблем з ресурсо- і енергозбереження та знаходять застосування в конкретних технологіях, наприклад, при виробництві електроконтактів, клапанів двигунів, перехідних елементів та інших конструкцій.
Розширення виробництва зварних конструкцій із різнорідних металів і сплавів переважно супроводжується значними труднощами, які пов’язані з нестабільністю і великим розкидом механічних характеристик матеріалів у зварних з’єднаннях, що обумовлено утворенням у зоні контакту крихких інтерметалідних фаз. Саме цей фактор суттєво підсилюється у випадку зварювання металів, які мають обмежену взаємну розчинність.
Складність забезпечення оптимального поєднання міцності і пластичності в більшості випадків визначається технологічними особливостями твердофазного зварювання, де присутні обмеження за величиною температур і деформацій при зварюванні. Велике значення мають технологічні параметри, що впливають на механізми і кінетику фізико-хімічних процесів, відповідальних за формування з’єднань. Доводиться враховувати можливість утворення в зоні з’єднань складних структурних комплексів і метастабільних фаз, вплив яких на властивості з’єднань з різнорідних матеріалів вивчено недостатньо. Наприклад, дотепер не проводилися всебічні дослідження зв’язку різних типів структур, існуючих у матричних металах, міжфазних і субструктурних меж, розподілу інтерметалідних фаз тощо з механічними властивостями з’єднання, що робить важкозрозумілим сутність фізико-хімічних процесів, які відбуваються в зоні зварювання за умов термодеформаційного впливу в місці контакту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: закономірності формування з`єднань різнорідних металів різними способами зварювання тиском

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок