Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИТЕРПЕНОВI ГЛIКОЗИДИ ФАТСІЇ ЯПОНСЬКОЇ FATSIA JAPONICA

ТРИТЕРПЕНОВI ГЛIКОЗИДИ ФАТСІЇ ЯПОНСЬКОЇ FATSIA JAPONICA

Назва:
ТРИТЕРПЕНОВI ГЛIКОЗИДИ ФАТСІЇ ЯПОНСЬКОЇ FATSIA JAPONICA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В. БОГАТСЬКОГО
СОБОЛЄВ-БУТОВЧЕНКО
Євген Олександрович
УДК 547.918:543.422:582.5/.9
ТРИТЕРПЕНОВI ГЛIКОЗИДИ ФАТСІЇ ЯПОНСЬКОЇ
FATSIA JAPONICA
02.00.10 - біоорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, доцент
Гришковець Володимир Іванович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри фізичної та аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Іванов Едуард Іванович,
Фізико-хімічний інститут
ім. О. В. Богатського НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук, старший
науковий співробітник
Данилова Олена Іванівна,
Одеська національна харчова академія,
начальник відділу комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності
Провідна установа: Державний науковий центр лікарських засобів НАН та МОЗ України, лабораторія хімії та технології фенольних препаратів, м. Харків.
Захист відбудеться 7 липня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.02 при Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України.
Автореферат розісланий 4 червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.х.н, с.н.с. Литвинова Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що більшість представників родини Araliaceae широко використовується як в народній медицині, так і в комерційних лікарських засобах. Є дані літератури щодо застосування екстрактів з фатсії японської в традиційній японській медицині. Також виконана значна дослідницька робота з вивчення біологічної активності екстрактів та індивідуальних очищених сапонінів з багатьох інших видів рослин цієї родини, в яких розглянуто різноманітні види активності – фунгіцидна, іхтіотоксична, антивірусна, цитотоксична та антиракова, антимутагенна та ряд інших.
1975-1987 рр. декілька груп японських і грузинських вчених неодноразово проводили вивчення глікозидного складу фатсії японської. Але отримані ними результати не зовсім надійні, а ряд запропонованих структур є сумнівними. Тому в дисертації на основі сучасних ефективних методів структурного аналізу – різноманітних варіантів спектроскопії ЯМР дано точне підтвердження структур глікозидів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вивчення глікозидного складу фатсії японської проведено в рамках науково-дослідної роботи кафедри органічної хімії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за програмою “Вивчення будови і біологічних властивостей вуглеводів та вуглеводовмісних сполук та біополімерів” (№ держ. реєстрації 0197U001964 – 1996–2000 рр.), а також за темою: “Отримання нових біологічно активних сполук на основі мурамоїлдипептиду та природних тритерпеноїдів” (№ держ. реєстрації 0197U000423 – 1997–1999 рр.). У зазначених працях автор був співавтором, його особистий внесок полягав у вилученні окремих тритерпенових глікозидів, вивченні їх будови та біологичної активності.
Мета і завдання дослідження. Виділення індивідуальних тритерпенових глікозидів з різних органів фатсії японської, встановлення повної будови глікозидів, вивчення їх гемолітичної активності та гіперполяризуючої дії на ізольовані нейрони.
Для досягнення мети були поставлені наступні завдання:
- Виділення, очищення та поділ тритерпенових глікозидів з листя, насіння, перикарпію плодів та квіткових бутонів фатсії японської.
- Визначення будови виділених тритерпенових глікозидів з використанням хімічних, біохімічних методів та різноманітних варіантів одно- та двовимірної спектроскопії ЯМР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРИТЕРПЕНОВI ГЛIКОЗИДИ ФАТСІЇ ЯПОНСЬКОЇ FATSIA JAPONICA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок