Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТРИФАЗНИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ З ПРОСТОРОВИМИ МАГНІТОПРОВОДАМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТРИФАЗНИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ З ПРОСТОРОВИМИ МАГНІТОПРОВОДАМИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТРИФАЗНИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ З ПРОСТОРОВИМИ МАГНІТОПРОВОДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Плахтир Олег Олегович
УДК 621.314.21
УДОСКОНАЛЕННЯ ТРИФАЗНИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ З ПРОСТОРОВИМИ МАГНІТОПРОВОДАМИ
Спеціальність 05.09.01 - Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі суднових електроенергетичних систем Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Ставинський Андрій Андрійович, завідувач кафедри суднових електроенергетичних систем Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Кравченко Адольф Микитович, провідний науковий співробітник інституту електродинаміки НАН України, м. Київ –
кандидат технічних наук, доцент
Чайковський Володимир Павлович, доцент кафедри електричних машин Одеського національного політехнічного університету
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра “Електромеханіки”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “24” червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.052.05 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса-44, пр. Шевченка 1, адмінкорпус, ауд. 400а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса, пр. Шевченка, 1)
Автореферат розіслано “16” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К41.052.05, к.т.н., доцент В.П. Шевченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У ближчому майбутньому не передбачається розробки засобів більш простих рішень завдання передачі енергії, які були би простіше, дешевше та надійніше безконтактної трансформації струму за допомогою трифазних статичних індукційних пристроїв (СІП). Принципові просторові та планарна конструктивні схеми активної частини (АЧ) трифазних трансформаторів (ТТ) запропоновані у 1889–1891 роках видатним електромеханіком М.О. Доліво-Добровольським і за 110 років розвитку не зазнали суттєвих змін. Найбільш поширена схема АЧ (1891), що містить магнітопровід з плоских елементарних шарів електротехнічної сталі (ЕТС) є головною. Однак поряд з планарною схемою в практиці виробництва трифазних трансформаторів, реакторів і дроселів використовуються також і просторові конструктивні схеми. У процесі розробки нових розподільних і спеціальних СІП найбільш важливим є завдання поліпшення їх техніко-економічних показників, а також створення нових видів з заданими характеристиками і властивостями, у частковості зручністю вбудовування у блоки комплектного електрообладнання. На протязі минулого століття практичні досягнення по зниженню питомої і технологічної матеріалоємності СІП вітчизняного виробництва базувались, у головному, на вдосконаленні електротехнічних матеріалів та розвитку методів електромагнітних розрахунків, а також оптимізаційного проектного синтезу у АЧ з планарним магнітопроводом. При цьому відомо, що підвищення технічного рівня ТТ потужністю до 6300 кВА можливо на основі просторових електромагнітних систем (ПЕМС). Такі системи відрізняються виглядом просторових схем та наявністю багатьох технічних рішень АЧ. Серед вказаних рішень найбільш поширені системи зі стиковими просторовими магнітопроводами (СПМ). Незважаючи на відзначену наявність, просторові системи базуються на традиційних для планарних магнітопроводів прямокутних та колових твірних перерізу стрижнів. Це є причиною низького використання контурного об’єму та обмеження одиничної потужності просторових систем. Підвищення використання контурного та активного об’єму СІП можливо на основі компактних ПЕМС з нетрадиційними конфігураціями АЧ, які побудовані на принципі паралельності поверхонь обмоткових вікон. Тому задача розробки, підвищення потужності та виробництва СІП на основі компактних ПЕМС є важливою і актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТРИФАЗНИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ З ПРОСТОРОВИМИ МАГНІТОПРОВОДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок