Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ НАТО (90-ті РОКИ)

ПРОБЛЕМА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ НАТО (90-ті РОКИ)

Назва:
ПРОБЛЕМА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ НАТО (90-ті РОКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,37 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
КОНСТАНТИНОВ ВІКТОР ЮРІЙОВИЧ
УДК 327.7
ПРОБЛЕМА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ НАТО
(90-ті РОКИ)
23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата політичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник : доктор історичних наук, професор
МАНЖОЛА Володимир Андрійович,
Радник Посольства України у Франції
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
КАМІНСЬКИЙ Євген Євменович,
зав.відділом Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
кандидат історичних наук, доцент,
КУЛІНІЧ Микола Андрійович,
заступник начальника 5-го територіального Управління МЗС
Провідна установа: Національний Інститут стратегічних досліджень, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "_20_"__грудня____ 2000 року. о 14.00 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий "_20_"_листопада____ 2000 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Каменецький М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміни, які зазнає регіональна система у Європі, вимагають більш уважного дослідження проблем регіональної стабільності та еволюції регіональної структури, що сприятиме ефективному пошуку шляхів збереження існуючої системи та запобігання конфліктів, що її руйнують. Елементи старої регіональної структури частково зникли, частково адаптувалися до нових умов існування. Ці глобальні процеси мали безпосередній вплив на Організацію Північноатлантичного договору, що являла собою один із ключових інститутів біполярної системи. Тому цілком природно, що завершення цього етапу історії викликало на початку 90-х років питання щодо майбутнього призначення НАТО, серед яких першим було питання про доцільність існування Альянсу як такого. Розширення НАТО реалізується як складний міжнародний процес, що поєднує внутрішню та зовнішню адаптацію Альянсу.
Процес адаптації НАТО тут розуміється ширше, ніж розробка та реалізація політики прийняття в Альянс держав Центральної та Східної Європи. Цей процес визначається в кількох вимірах: теоретично-концептуальному, що виявляється у дебатах із приводу реформування союзу; політичному, що поєднує зовнішньополітичні дії зацікавлених держав у процесі розширення; військово-силовому, що визначає адаптацію силового компоненту НАТО до нових завдань Альянсу; структурному, в якому розглядається архітектура партнерства, принципи взаємодії НАТО з іншими глобальними та регіональними міжнародними організаціями. Процес розширення розглядається як сукупність дій, спрямованих на внутрішню адаптацію Альянсу, визначення інтеграційного кола НАТО та становлення відносин із державами європейського регіону поза межами інтеграційного кола, перш за все, із Російською Федерацією (зовнішня адаптація). Під таким кутом зору процес розширення НАТО, в якому взаємодіють різні інтереси держав регіону, може визначатися як сукупність кооперативних та конфронтаційних спрямувань суб'єктів європейської регіональної структури, оскільки до процесу розширення НАТО безпосередньо залучені майже усі держави Європи.
Крім того, подібне визначення процесу розширення НАТО визначає поєднання конфронтаційних та кооперативних спрямувань у рамках єдиного міжнародного політичного процесу. Така ситуація є нетрадиційною для новітньої історії Європи, до того ж згадані особливості процесу дозволяють стверджувати, що він не лише ефективно впливає на еволюцію регіональної стабільності, але й визначає напрямок її для сучасної Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ НАТО (90-ті РОКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок