Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-КОМПЛЕКСУ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-КОМПЛЕКСУ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-КОМПЛЕКСУ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ЛУПІНОВИЧ Світлана Миколаївна
УДК 373.3: 37.037 (043.5)
 
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ
В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ
ШКОЛИ-КОМПЛЕКСУ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
ПАВЛЮТЕНКОВ Євгеній Михайлович,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри управління розвитком
освіти, м. Запоріжжя.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Віра Олександрівна,
Тернопільський національний педагогічний
університет ім. В.Гнатюка, завідувач кафедри
педагогіки і методики початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Матвієнко Олена Валеріївна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, доцент кафедри
педагогіки і методики початкового навчання.
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г.Короленка,
кафедра соціальної педагогіки і педагогіки
початкового навчання Міністерство освіти і
науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 31 березня 2006 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 28 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Усвідомлення учня як суб’єкта і мети виховання, самовизначення і самореалізація особистості становлять сутність нових підходів до організації процесу виховання в сучасних умовах. На це орієнтують “Концептуальні засади гуманітарної освіти”, “Концепція позашкільної освіти і виховання”, які спрямовують освіту і виховання на здійснення соціалізації, тобто підготовку людини до життя в суспільстві на засадах гуманізму і демократизму. Поява багатьох концепцій виховання свідчить про важливість і значущість цієї проблеми, про пошуки оптимального варіанта її розв’язання.
Важливим критерієм ефективності та якості процесу виховання є вихованість школярів – наявність у них високих моральних якостей і цінностей. Одним із суттєвих показників рівня вихованості школяра є його ціннісне ставлення до навчання, інтерес до знань і усвідомлення їх ролі у своєму розвитку, прилучення до національної та світової культури як найвищої цінності суспільства. Зростання значення знань у сучасних умовах визначає необхідність подальшого вдосконалення навчально-виховного процесу в школі, пошуку шляхів підвищення свідомого й активного ставлення до навчання, одним із яких є формування в учнів ціннісного ставлення до нього.
Однак результати емпіричного дослідження свідчать, що система виховної роботи не забезпечує результативності цього процесу, обмежується окремими не пов’язаними між собою заходами, і, як наслідок, рівень сформованості ціннісного ставлення до навчання в учнів початкових класів низький, незважаючи на вік, сприятливий для формування особистісних пізнавальних потреб, позитивних якостей особистості, цінностей-знань.
У школі-комплексі естетичного виховання навчаються учні, які пройшли конкурсний відбір і виявили художньо-мистецькі здібності. Більшість з них були наперед орієнтовані батьками й учителями на засвоєння знань, умінь і навичок з предметів художньо-естетичного циклу, видів художньо-естетичної діяльності. У школі-комплексі естетичного виховання, у структурі якої два блоки підготовки - загальноосвітній та мистецький, основною метою є формування в учнів здатності сприймати і перетворювати дійсність за законами краси в усіх сферах діяльності людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-КОМПЛЕКСУ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок