Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономірності формування радіаційної обстановки та її контроль у вугільних шахтах України

Закономірності формування радіаційної обстановки та її контроль у вугільних шахтах України

Назва:
Закономірності формування радіаційної обстановки та її контроль у вугільних шахтах України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство палива та енергетики України
Державний Макіївський науково-дослідний інститут
з безпеки робіт у гірничій промисловості
(МакНДІ)
Короленко Олена Євгенівна
УДК 622.546.296
Закономірності формування
радіаційної обстановки
та її контроль у вугільних шахтах України
05.26.01 - Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка-2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор Бобрів Анатолій Іванович, Донецький експертно-технічний центр Держнаглядохоронпраці України, заступник начальника.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук Кошуба Олег Іванович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості, завідуючий лабораторією боротьби з рудниковим пилом;
кандидат технічних наук Ковалевський Леонід Іванович, Східний гірничозбагачувальний комбінат, провідний інженер відділу радіаційної безпеки.
Провідна установа
Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи Міністерства палива та енергетики України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 05 ” жовтня 2001 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 12.834.01 Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці МакНДІ за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий 04 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 12.834.01, кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник Кудінов Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Відповідно до законодавства України кожна людина має право на захист від впливу іонізуючого випромінювання. Воно реалізується здійсненням комплексу заходів для попередження впливу іонізуючого випромінювання понад установлених дозових меж.
Дослідженнями, проведеними в міжнародному масштабі, установлено, що у вугільних шахтах має місце хронічне опромінення підземного персоналу від джерел іонізуючого випромінювання природного походження, що сприяє розвитку рака легень і пригнічує імунну систему організму.
До початку виконання даної роботи в Україні були відсутні узагальнені дані про рівні і значимість радіаційно-небезпечних факторів у вугільних шахтах. Не було вивчене формування радіаційної обстановки в гірничих виробках у залежності від умов їх проведення та експлуатації. Були відсутні нормативні документи з радіаційної безпеки в галузі.
В Україні близько 200 вугільних шахт, у яких трудиться майже 500000 гірників. Оцінка і контроль радіаційного впливу на цей численний контингент трудящих є актуальною задачею, що має велике соціально-економічне значення для зниження рівня професійної захворюваності.
Зв'язок роботи з науковими програмами інституту. Дана робота заснована на результатах виконання галузевої програми N1719321000 "Провести попереднє обстеження радіаційної обстановки у вугільних шахтах України", а також 12 госпдоговірних НДР по детальному обстеженню радіаційної обстановки в гірничих виробках вугільних шахт. У зазначених роботах автор брала участь у якості виконавця, відповідального виконавця і керівника.
Мета і задачі досліджень. Мета роботи: виявити закономірності формування радіаційної обстановки, що дозволяють контролювати рівні радіаційно-небезпечних факторів у гірничих виробках вугільних шахт для зниження дозового навантаження на підземний персонал.
Для досягнення зазначеної мети поставлені і вирішені наступні задачі:
1. Установити рівні і значимість радіаційно-небезпечних факторів (РНФ) у вугільних шахтах України.
2. Визначити природну радіоактивність вугілля і вміщувальних порід.
3. Виявити залежність радіаційної обстановки у виробках вугільних шахт від гірничотехнічних і гірничо-геологічних умов їх проведення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Закономірності формування радіаційної обстановки та її контроль у вугільних шахтах України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок