Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКОВІ ЗМІНИ У ОСІБ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ЕКСТРЕМАЛЬНІ ПОДІЇ

ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКОВІ ЗМІНИ У ОСІБ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ЕКСТРЕМАЛЬНІ ПОДІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКОВІ ЗМІНИ У ОСІБ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ЕКСТРЕМАЛЬНІ ПОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г. С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Кожевнікова Вікторія Анатоліївна
УДК 159.96:616.45-001.1/3-003.96
ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКОВІ ЗМІНИ
У ОСІБ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ЕКСТРЕМАЛЬНІ ПОДІЇ
19.00.04 – медична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Шестопалова Людмила Федорівна,
Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України
завідуюча відділом медичної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Яковенко Сергій Іванович,
Київський інститут внутрішніх справ при УВС,
начальник кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
Кудріна Тетяна Семенівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри психодіагностики та медичної психології
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди МОН України, кафедра практичної психології
Захист відбудеться 5 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул.Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий 4 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Переживання людьми різних екстремальних подій, таких як природні або техногенні катастрофи, локальні воєнні конфлікти, терористичні акти, інші злочини проти особистості мають виражений негативний вплив на психіку постраждалих. Однак наслідки дії психотравмуючих факторів не вичерпуються широким спектром можливих психічних порушень, в тому числі посттравматичних стресових розладів (ПТСР). Особливе місце в даному контексті належить змінам особистості та поведінки, які, з одного боку, можуть поглиблювати наявні психічні порушення та сприяти їх хронізації, а, з іншого - є самостійною проблемою, проявляючись на доклінічному рівні, що також призводить до формування психологічної дезадаптації та зниження якості життя.
Наукові дослідження з цих питань в основному або присвячені феноменології межових психічних розладів у постраждалих внаслідок життєво небезпечних ситуацій, або відображають результати вивчення окремих особистісних характеристик цих категорій людей (Абдурахманов Р.А., Дерюгін Ю.І., Знаков В.В., Олександровський Ю.О., Словеснова Л.В., Тарабріна Н.В., Шестопалова Л.Ф., Яковенко С.І. та ін.). Залишається практично не дослідженим, які сфери особистості насамперед зазнають трансформацій внаслідок дії психотравмуючих факторів, також не відомі характер та динаміка цих змін, їх місце і роль у формуванні та перебігу психічних порушень. Недостатньо вивчено особливості змін особистості та соціального функціонування у постраждалих, що проявляються на доклінічному рівні.
Комплексне дослідження, присвячене вивченню характеру та механізмів формування особистісних трансформацій і порушень соціального функціонування у осіб, які зазнали дії психотравмуючих факторів, має велике медико-соціальне значення, воно необхідне для розробки адекватних підходів для підвищення психологічної адаптації постраждалих.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України за темами: “Вивчити механізми формування ПТСР і розробити методи їх діагностики, лікування та профілактики” (шифр АМН.3.01, № держреєстрації 0101U000112) та “Вивчити особливості формування і перебігу посттравматичних стресових розладів та порушень адаптації у постраждалих внаслідок екстремальних подій, розробити на цій основі систему психокорекційних і реабілітаційних заходів” (шифр АМН.СР.1.04, № держреєстрації 0104U002280). Тему дисертації узгоджено на Координаційній раді АПН України (протокол № 501 від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКОВІ ЗМІНИ У ОСІБ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ЕКСТРЕМАЛЬНІ ПОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок