Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС, І ПІДХОДИ ДО ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ.

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС, І ПІДХОДИ ДО ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ.

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС, І ПІДХОДИ ДО ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,88 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОСТЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.1-053.5 /.7-08-039.71:612.014.482
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС, І ПІДХОДИ ДО ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ.
 
14.01.10 - педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті охорони здоровўя дітей та підлітків
АМН України, м. Харків.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук,
професор Коренєв Микола Михайлович,
Інститут охорони здоровўя дітей та підлітків АМН України,
директор інституту, керівник відділу педіатрії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
професор Сукачова Ганна Іванівна, Харківський державний
медичний університет МОЗ України,
професор кафедри факультетської педіатрії
доктор медичних наук,
професор Острополець Савелій Савелійович, Донецький
державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломного навчання
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
відділення захворювань сполучної тканини у дітей, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "10" травня 2001 року
о 13 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64 600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою:
61022 , м. Харків, пр. Леніна,4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного
медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна,4
Автореферат розісланий "7" квітня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
 
Аварія на ЧАЕС залишається актуальною проблемою не тільки для України, держав ближнього зарубіжжя, але й для європейських країн. Це пов'язано з тим, що на радіаційно забрудненій території України мешкає близько 7,5 мільйонів чоловік (Бузинов В.А., 1991, Романенко А.Ю., 1992, Улащик В.С., 1992).Слід відзначити, що діти характеризуються більшою ніж у дорослих чутливістю до ушкоджуючої дії опромінення, яка впливає на них, починаючи з утроби матері і протягом всього періоду проживання в радіаційно забруднених місцевостях (Степанова Є.І.,1991).
Аварія на Чорнобильській станції значно розширила контингент людей, що піддаються хронічній дії малих доз іонізуючого випромінювання. Проблема тривалого впливу на організм людини, зокрема на метаболічні процеси, малих доз іонізуючої радіації ще залишається маловивченою.
Розвиток атомної промисловості, зростання чисельності атомних електростанцій, частота аварій на останніх дають новий поштовх розвитку радіаційної медицини, вивченню впливу іонізуючого випромінювання на різні морфофункціональні характеристики найважливіших регуляторних фізіологічних систем організму, включаючи основну систему життєзабезпечення - кардіоваскулярну (Лукўянова О.М., 1995, Барабой В.А., 1995, Романенко О.Є., 1996).
Актуальність теми. Оцінка ролі несприятливого впливу на організм дитини, пов'язаного із забрудненням оточуючого середовища, представляє собою найважливіше завдання медичної науки та практики на сучасному етапі (Антипкін Ю.Г., Навроцька Г.А, Майданник В.Г., 1996, Гуськова А.К., 1996). Особливе значення це завдання має для педіатрії, яка займається проблемами підростаючого організму, чутливо реагуючого на будь-які впливи.
Аварія на ЧАЕС зробила великий негативний вплив на організм, що зростає, шляхом прямої дії та через центральну нервову систему (ЦНС), особливо її вегетативний відділ (Іваницька Н.Ф.,1992, Гуркін О.Г.,1992, Колпаков Є.І,1993). В зв'язку з аварією на ЧАЕС виник цілий комплекс факторів, від якого постраждали діти: комбінована і сумісна дія радіації з іншими факторами фізичної, хімічної та біологічної природи, які викликали цілий ряд негативних явищ: постійний психогенний стрес, відсутність достатньої кількості “чистих” продуктів та вітамінів (Бобильова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС, І ПІДХОДИ ДО ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок