Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ НА ОСНОВІ СПРЯЖЕНИХ ПОЛІАРИЛЕНІВ

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ НА ОСНОВІ СПРЯЖЕНИХ ПОЛІАРИЛЕНІВ

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ НА ОСНОВІ СПРЯЖЕНИХ ПОЛІАРИЛЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОНОПЕЛЬНИК ОКСАНА ІГОРІВНА
УДК 537.33
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ТА ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ
ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ
НА ОСНОВІ СПРЯЖЕНИХ ПОЛІАРИЛЕНІВ
01.04.10-фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів-2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрах загальної фізики
та фізичної і біомедичної електроніки
Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Гриців Мирослав Яремович
Львівський національний університетімені Івана Франка,
доцент кафедри фізичної і біомедичної електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Шпотюк Олег Йосипович
Науково-виробниче підприємство „Карат” (м. Львів), заступник генерального директора

доктор фізико-математичних наук, професор
Микитюк Зеновій Матвійович
національний університет „Львівська Політехніка”, професор кафедри електронних приладів
Провідна установа: Інститут фізики НАН України,
відділ молекулярної фотоелектроніки (м. Київ)
Захист відбудеться 15.09.2004 р. о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005 Львів, вул. Кирила і Мефодія, , Велика фізична аудиторія, фізичний факультет
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, )
Автореферат розіслано 19.07.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлик Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасних технологій, в тому числі органічних фотоперетворювачів, сенсорів, електрохромних дисплеїв, безметалічних джерел струму вимагає пошуку матеріалів із спеціальними функціями: здатністю до нагромадження заряду, конверсії світлової енергії, чутливості до дії зовнішніх полів та температури. Цим вимогам у певній мірі відповідають органічні полімерні матеріали зi спряженою системою - електронних зв’язків, що поєднують в собі електронну провідність зі специфічними властивостями полімерів: легкістю, пластичністю тощо.
Полімери з власною електронною провідністю є одним з найбільш цікавих класів низькорозмірних (1D) матеріалів. На відміну від звичайних напівпровід-ників перенос заряду в таких системах здійснюється шляхом нелінійних тополо-гічних збуджень (ексикацій), що створюються в полімерних ланцюгах як результат пайерлсівської нестабільності, а саме – солітонів в транc-поліацетилені та поляронів або біполяронів в спряжених поліаренах – полі-пара-фенілені, поліаніліні та інших. Прості методи синтезу та легування дозволяють суттєво змінювати їх провідність та ширину забороненої зони, яка для більшості полімерних напівпровідників не перевищує 3 еВ.
За різноманітністю функціональних властивостей, здатністю до генерації носіїв заряду як p-, так i n- типу, високою термічною та окисною стабільністю перспективними є полімерні напівпровідники на основі ароматичних сполук – бензолу та його похідних, зокрема спряжені поліарилени. Для цілеспрямованого керування напівпровідниковими властивостями цих матеріалів (типом провідності, шириною забороненої зони та ін.) необхідно мати інформацію про їх структуру, природу ноcіїв заряду і електропровідність, оптичні характеристики. Спряжені полімери можна розглядати як модельні об’єкти для перевірки теоретичних концепцій провідності та більш глибокого розуміння механізму транспорту заряду в невпорядкованих системах, який в кінцевому і визначає властивості органічних напівпровідників.
Тому дослідження оптичних властивостей органічних напівпровідників на основі спряжених поліариленів, вивчення механізмів переносу заряду та структурних особливостей таких матеріалів є важливою і своєчасною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основі дисертації закладені деякі результати науково-дослідних робіт, які виконувались за участі автора у Львівському національному університеті імені Івана Франка у відповідності з науково-технічними програмами МОН України за науковим напрямком „Нові речовини і матеріали” по держбюджетних темах „Фізико-хімічні закономірності одержання композитів з магнітними, електричними та електрооптичними властивостями”, ДР № 0100001419 та „Фізико-хімія функціональних полімерних плівок і композитів з електрооптичними і магнітними властивостями” ДР № 0103001885.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ НА ОСНОВІ СПРЯЖЕНИХ ПОЛІАРИЛЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок