Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАННЯХ ПРИМІСЬКОЇ ЗОНИ

ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАННЯХ ПРИМІСЬКОЇ ЗОНИ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАННЯХ ПРИМІСЬКОЇ ЗОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Приліпка Олексій Васильович

УДК 631.1: 338.436
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ
ФОРМУВАННЯХ ПРИМІСЬКОЇ ЗОНИ
08.06.01 – економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
академік УААН, Заслужений діяч
науки і техніки України
Терещенко Віктор Кирилович –
Національний аграрний університет, завідувач кафедри аграрної соціології
та розвитку села
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік УААН, Заслужений діяч
науки і техніки України
Юрчишин Володимир Васильович –
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу аграрної та соціальної політики
кандидат економічних наук, доцент
Жебка Валентин Володимирович –
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри обліку і фінансів
Провідна установа – Інститут економіки НАН України,
аграрне відділення, м. Київ
Захист відбудеться 11 квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий 5 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У нинішніх умовах трансформація сільськогосподарських підприємств у ринкові структури, що формуються на приватній та приватно-орендній основі, в своїй більшості відбувається з розукрупненням колишніх колективних сільськогосподарських підприємств у дрібніші господарські формування. Тому належить знайти такі їх організаційні структури, які б дали змогу об’єднуватись і раціонально використовувати створене правове поле ринкового середовища та переваги великомасштабного виробництва з найвищою ефективністю.
Досліджуючи хід економічних реформ переходу до ринкової економіки в Україні та способи їх здійснення, можна констатувати, що головним напрямом їх стало перетворення державної і колективної власності на приватну й акціонерну. Це є дійсно стрижневою умовою функціонування ринкової економіки, особливо у сфері виробництва продуктів харчування і товарів масового споживання населення. Однак самого реформування власності без одночасного створення сприятливого зовнішнього середовища для товаровиробників у забезпеченні їх ресурсами виробництва та еквівалентного обміну між галузями народного господарства та сферами АПК, які б забезпечили можливість господарювання на самоокупності, недостатньо. І цього при здійсненні реформ не було досягнуто. Особливої уваги потребує організаційний аспект реформи, створення інтегрованих і кооперованих систем та економічних відносин товаровиробника сировини, засобів виробництва для нього і переробки сільськогосподарської продукції на взаємовигідній основі. У ході реформи не було знайдено способів розв’язання цієї проблеми. Тому теоретична і практична значимість вирішення окреслених проблем зумовила вибір теми дослідження та її актуальність.
За роки реформування аграрного сектора економіки проведено багато досліджень і опубліковано чимало робіт, в яких розглянуто широке коло питань формування ринкових механізмів та створення організаційних підойм підприємств різних форм власності і господарювання. Теоретико-методологічним проблемам реформування власності на майно та землю присвячена низка робіт відомих учених економістів-аграрників: П.П. Борщевського, П.І.Гайдуцького, І.І.Лукінова, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, В.П. Ситника, В.К. Терещенка, В.В. Юрчишина та інших.
Проблеми теоретико-прикладних питань державного регулювання макроекономічних ринкових механізмів фінансово-кредитної та податкової систем інтеграції виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, формування цінового механізму та створення раціональних організаційних видів підприємств і об’єднань охоплюють дослідження провідних учених-економістів: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАННЯХ ПРИМІСЬКОЇ ЗОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок