Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У РЕГІОНІ МАГРИБУ

ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У РЕГІОНІ МАГРИБУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У РЕГІОНІ МАГРИБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ХАЛІФА МУХАМЕД АБУ-БДЕЙДА
УДК [339.924:314.5] (6 Афр-53)
ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРСПЕКТИВИ
ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
У РЕГІОНІ МАГРИБУ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін Європейського університету, м. Київ
Науковий керівник доктор політичних наук, доцент
Оніщенко Ірина Григорівна,
Європейський університет, проректор,
завідувач кафедри соціально-гуманітарних
дисциплін.
Офіційні опоненти доктор політичних наук, доцент,
Шергін Сергій Олександрович
Дипломатична академія України при МЗС
України, завідувач кафедри
кандидат історичних наук, доцент
Скороход Юрій Степанович
Інститут міжнародних відносин Київського
Національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа Національний інститут стратегічних
досліджень при Адміністрації Президента
України
Захист відбудеться 23 січня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки та міжнародних відносин Національної Академії наук України, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки та міжнародних відносин Національної Академії наук України, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 12 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сушко О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Характерною рисою сучасного розвитку більшості держав арабського світу є їх прагнення зміцнити свою незалежність і підвищити соціальний, економічний та культурний рівень життя населення. Важлива роль у реалізації накреслених планів відводиться субрегіональним політико-економічним угрупованням. Їх поява свідчить про переміщення доцентрових тенденцій на Арабському Сході на субрегіональний рівень. Тому особливо актуальним на сучасному етапі уявляється дослідження проблем, пов'язаних із місцем і роллю арабських субрегіонів у світовому господарстві, міжнародних відносинах, їх впливом на розвиток світової спільноти.
Магрибинський субрегіон займає особливе місце в системі міжнародних відносин, що обумовлено географічними, економічними, енергетичними та політичними чинниками. Відтак, аналіз проблем субрегіону, його взаємовідносин з іншими субрегіонами, зокрема, з європейським, викликає значний науковий та політичний інтерес.
Актуальність теми дисертаційного дослідження також обумовлена необхідністю осмислення нової ролі субрегіонів в сучасному світі на тлі інтенсифікації інтеграційних процесів як важливого чинника світової політики, особливою роллю субрегіону Магрибу в системі світогосподарських зв'язків і в структурі міжнародних відносин, недостатньою вивченістю проблеми розвитку інтеграційних процесів в Магрибі в політичній думці України та інших країн.
Актуальність теми визначила і наукову проблему, яка вирішується в дисертації: особливості, закономірності та перспективи становлення й розвитку інтеграційних процесів в Магрибі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в рамках планової тематики кафедри соціально-гуманітарних дисциплін “Соціально-гуманітарні науки: проблеми, відкриття, доробки” Європейського університету (номер державної реєстрації 0101V007350), затвердженої Міністерством освіти та науки України.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертації полягає в політологічному аналізі концептуального забезпечення інтеграційних процесів в Магрибі, їх характеру, змісту, еволюції та ступеню впливу на політичні процеси, які мали місце в досліджуваний період в магрибинському субрегіоні (на внутрішньодержавному рівні, а також на рівні двосторонніх та багатосторонніх відносин між державами субрегіону).
В контексті сформульованої мети автором були визначені наступні конкретні завдання:
· Виявити чинники, які сприяли формуванню Магрибу як субрегіональної спільності в рамках системи міжарабських відносин;
· Визначити домінуючі тенденції інтеграційних процесів в Північній Африці і виокремити основні етапи їх розвитку;
· Систематизувати політичні передумови створення Союзу арабського Магрибу (САМ);
· З'ясувати роль, яку відіграє САМ в процесі поглиблення політичної та економічної інтеграції країн Магрибу, зосередивши увагу на провідних напрямках діяльності Союзу в цій сфері;
· Встановити витоки і причини конфліктів та конфліктних ситуацій у рамках САМ; дати їх класифікацію, виявити ступінь впливу кожного з них на міжмагрибинські відносини та ефективність функціонування САМ; окреслити можливі шляхи їх урегулювання;
· Визначити характер взаємозалежності та взаємовпливу двох регіонів – Європи та Магрибу; проаналізувати політику Європейського Союзу (ЄС) стосовно країн Магрибу, дослідити характер її впливу на розвиток доцентрових та відцентрових тенденцій в Північній Африці;
· Виявити і структурувати перспективи розвитку відносин України з країнами-членами САМ, подавши авторське бачення пріоритетних сфер для налагодження конструктивного та взаємовигідного співробітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У РЕГІОНІ МАГРИБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок