Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нейромережева технологія аналізу і класифікації ситуацій в інформаційно-аналітичних системах

Нейромережева технологія аналізу і класифікації ситуацій в інформаційно-аналітичних системах

Назва:
Нейромережева технологія аналізу і класифікації ситуацій в інформаційно-аналітичних системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,39 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Державний комітет зв’язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково–дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
Грицик Володимир Володимирович
УДК 681.327
Нейромережева технологія аналізу і класифікації
ситуацій в інформаційно-аналітичних системах
Спеціальність 05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2004Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації України та НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Сікора Любомир Степанович, Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації України та НАН України, м. Львів, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Василенко Юрій Андрійович, Ужгородський державний інститут інформатики, економіки і права, зав. кафедри.
кандидат технічних наук, доцент
Батюк Анатолій Євгенович, Національний університет “Львівська політехніка”, доцент
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України
(м. Київ), відділ управляючих машин і систем.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2004 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 в Державному науково–дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, МСП, вул. Тролейбусна, 11)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного НДІ інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, МСП, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розісланий “07” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На сьогоднішній день одним з найважливіших напрямків в системах та засобах штучного інтелекту є дослідження та розробка конструктивних методів та інтелектуальних систем обробки великого об’єму інформації з метою відбору інформативних параметрів для їх класифікації та здійснення аналізу в умовах завад на складному полі уваги та прийняття рішень і управління в реальному часі і таким чином розробки інформаційно-аналітичних систем. Однією з актуальних задач є розробка інтелектуальних засобів обробки візуальної інформації та прийняття рішень. Сучасний стан обчислювальної математики прикладних методів інформатики особливий в першу чергу переходом від традиційних завдань опрацювання символів до значно складніших проблем опрацювання образів, що характеризуються набагато більшою інформаційною ємністю. Це пов’язано, як з ускладненням соціальних і технологічних умов існування суспільства, так і з новими можливостями щодо збору і зберігання, передачі і обробки великих інформаційних масивів. Особливого значення для формування адекватних управлінських рішень набуває завдання опрацювання динамічних образів, що найбільш повно описують реальні об’єкти управління в процесі їх неперервного розвитку, змін і руху.
Серед відомих методів, алгоритмів, обчислювальних засобів для проведення досліджень значний внесок у розробці методів обробки та розпізнавання динамічних образів і по системах автоматизованого управління українських вчених В.П.Боюна , В.Васільева , Ю.А.Василенка , Т.К.Вінцюка , О.Г.Івахненка , Є. Косуля, В.Рвачова , О. Різника, Л.С.Сікори , І.Б.Сіроджі , Р.О. Ткаченка та ін.
Сьогодні є багато різних алгоритмів та методів, обробки зображень і сигналів, однак створення і реалізація інформаційно-аналітичних систем в реальному часі обробки складних зображень за умов афінних перетворень на складному фоні та з наявністю завад є складною задачею, яка з однієї сторони вимагає, величезного об’єму обробки даних, розпізнавання та класифікації зображень різних класів. З другої сторони – забезпечення розв’язку інформаційно-аналітичних проблем в реальному часі залишається складною проблемою, яка вимагає великих обчислювальних потужностей для поточної обробки образів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Нейромережева технологія аналізу і класифікації ситуацій в інформаційно-аналітичних системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок