Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ І ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ УКРАЇНЦІВ

МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ І ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ УКРАЇНЦІВ

Назва:
МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ І ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ УКРАЇНЦІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БІЛАС
Ярослав Ігорович
 
УДК 21. 15. 61. 8
МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ
І ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ УКРАЇНЦІВ
Спеціальність – 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
ЯРТИСЬ Анатолій Васильович
(Львівський національний університет імені Івана
Франка, кафедра теорії та історії культури)
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
УТКІН Олександр Іванович
(кафедра історії Соломонового університету, м. Київ)
 
кандидат історичних наук, доцент
СТОКОЛОС Надія Георгіївна
(кафедра мистецтвознавства та культурології
Рівненського інституту слов’янознавства
Київського інституту “Слов’янський університет”)
Провідна установа Київський національний педагогічний
університет ім. М. Драгоманова (кафедра історії України)
Захист відбудеться 16 травня 2003 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська,4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська,4)
Автореферат розісланий “14.” квітня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Бучма О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З проголошенням державного суверенітету України вітчизняні історики переглянули чимало старих ідеологем щодо оцінки багатьох подій вітчизняної та світової історії, по – новому їх переосмислили. Найбільшою мірою це стосується історії ХХ століття, яка у недавні часи перекручувалася, часто фальсифікувалася, в дечому замовчувалася на догоду існуючого режиму на території колишнього Радянського Союзу. Згідно з офіційною радянською історіографією та пропагандистськими настановами, прагнення до незалежності обов’язково розглядалося як “вияв буржуазного націоналізму”, а тому гнівно засуджувалося і всіляко викорінювалося. В останні роки опубліковано чимало наукових праць, які спростовують необ’єктивні, заідеологізовані концепції щодо оцінки суспільно-політичної діяльності митрополита Української греко-католицької церкви А. Шептицького, акцентують увагу на його внесок у національно-визвольний рух українського народу на шляху утвердження державного суверенітету України.
Відновлення незалежної української держави в 1991 році сприяло встановленню історичної справедливості щодо греко-католицької церкви. Перед вітчизняними дослідниками виникли проблеми, висвітлення яких донедавна було предметом фальсифікацій радянською історіографією. Пошук шляхів реального державотворення вимагає об’єктивного дослідження історичного минулого нашого народу, всебічного осмислення духовних чинників його історії, без чого неможливий процес національного відродження.
Українська греко-католицька церква має значні заслуги у становленні й розвитку української національної ідеї, патріотичному вихованні народу, формуванні державницької ідеології та консолідації українських національних сил. Як ідеологія і практика релігійного життя, протягом усього ХХ століття греко-католицизм органічно злився з загальноукраїнським національно-визвольним рухом.
Очолюючи протягом сорока чотирьох років греко-католицьку церкву, митрополит А. Шептицький (1865–1944 рр.) здійснював безпосередній вплив на релігійні, національно-культурні та суспільно-політичні процеси, що відбувалися в Україні і загалом у Східній Європі в першій половині ХХ століття. В його практичних діях та теоретичних надбаннях відобразилась ціла епоха боротьби українського народу за державну незалежність, досягнення релігійної та національної єдності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ І ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ УКРАЇНЦІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок