Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ КОМБІНАТОРНИХ КОНФІГУРАЦІЙ НА РІВНІ БЛОК-СХЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВИХ В’ЯЗАНОК

СИНТЕЗ КОМБІНАТОРНИХ КОНФІГУРАЦІЙ НА РІВНІ БЛОК-СХЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВИХ В’ЯЗАНОК

Назва:
СИНТЕЗ КОМБІНАТОРНИХ КОНФІГУРАЦІЙ НА РІВНІ БЛОК-СХЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВИХ В’ЯЗАНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,39 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти та науки України
Державний університет “Львівська політехніка”
Соломко Михайло Тимофійович
УДК 621.382:519.6
СИНТЕЗ КОМБІНАТОРНИХ КОНФІГУРАЦІЙ НА РІВНІ БЛОК-СХЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВИХ В’ЯЗАНОК
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор кафедри “Автоматизовані системи управління” Державного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти та науки України, м. Львів Різник Володимир Васильович
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри “Теоретичної і загальної електротехніки” Державного університету “Львівська політехніка”, м. Львів Стахів Петро Григорович;
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри “Прикладна математика” Рівненського Державного технічного університету, м.Рівне Власюк Анатолій Павлович.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету звязку та інформатизації України і Національної академії наук України, відділ інформаційних технологій і систем (м.Львів).
Захист відбудеться “_23_”____грудня____ 2000 року о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул.С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “_22_“___листопада____2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ткаченко С.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Комбінаторні конфігурації вперше з’явилися в задачах математичної статистики під час планування експерименту і обробки експериментальних даних. Вони стали самостійним обєктом досліджень та засобом для вирішення ряду практично важливих задач і набули різних видів інтерпретацій, таких як блок-схеми, ортогональні таблиці та інші. Блок схеми виявилися ефективним апаратом теорії кодування, теорії ігор, графів, тестових оцінок, пов’язаних з дослідженнями в різних галузях народного господарства. Інтерес до неповних блоків пов’язаний із зменшенням трудомісткості експерименту у порівнянні з класичною схемою дисперсійного аналізу, завдяки скороченню обсягу спостережень за умови збереження рівня об’єктивності результатів дослідження. Питання існування і побудови неповних блок-схем належить до найскладніших задач сучасного комбінаторного аналізу. На даний час відомі методи побудови блок-схем вимагають різних математичних підходів, пов’язаних з використанням розрізнених знань з математики. Однак, існуючі критерії визначення умов існування блок-схем не завжди гарантують ефективну їх побудову, а синтез таких моделей здебільшого базується на складних математичних рішеннях. Тому важливим і актуальним постає проблема створення достатньо простих алгоритмів та автоматизованих методів побудови комбінаторних конфігурацій, зокрема неповних блок-схем.
До відомих методів синтезу блок-схем належать табличні методи побудови матриць інцидентності різного виду, методи апарату скінченних груп перестановок, схеми відношень як базові структури по Дельсарту, методами, які пов’язані з використанням апарату теорії полів Галуа та ін.
Запропоновані в 1979 р. В.В.Різником комбінаторні конструкції або, так звані “ідеальні кільцеві в’язанки” виявилися зручним інструментом для синтезу та дослідження комбінаторних конфігурацій, оскільки відношення інцидентності, що існують в більшості класичних комбінаторних конфігураціях, не піддаються відносно простому математичному описові, в той час як у в’язанках ці відношення постають у вигляді звичайної числової послідовності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ КОМБІНАТОРНИХ КОНФІГУРАЦІЙ НА РІВНІ БЛОК-СХЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВИХ В’ЯЗАНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок