Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ

СУЧАСНІ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ

Назва:
СУЧАСНІ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство Освіти І науки України
Донецький національний університет
Гриценко Максим Сергійович
УДК 339.137:669.1(477)
СУЧАСНІ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ
Спеціальність 08.05.01 - світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник  кандидат економічних наук, доцент Бударіна Наталля Олександрівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Батченко Людмила Вікторівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;
кандидат економічних наук Пирець Наталія Михайлівна, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри обліку і аналізу.
Провідна установа:
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться “10” січня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “5” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В кінці ХХ на початку ХХІ століття світові країни-лідери прискорили темпи соціально-економічного розвитку на основі використання сучасних конкурентних переваг національної економіки як сукупності галузей промисловості та невиробничого сектору, що надають світовому господарству не лише торгової, а все більше виробничої цілісності на засадах використання важелів конкурентної боротьби.
Проблема конкурентоспроможності не є новою для ринкової економіки. Конкурента боротьба відбувається постійно як між окремими фірмами та їх об’єднаннями, так і між країнами та інтеграційними об’єднаннями. В нових умовах ця проблема стає на світовому рівні глобальною, а сама система світового господарства виступає як сукупність національних ринків, на яких формується конкурентне середовище, що властиве лише їм.
Трансформаційні процеси в економіці України, пов’язані з глобалізацією світового господарства, обумовлюють необхідність здійснення економічних реформ та побудови якісно нової економічної системи в Україні на засадах посилення значення конкурентних переваг, а саме створення відповідного конкурентного середовища як сукупності факторів активізації та якісного удосконалення виробництва відповідно до визначальних тенденцій світового економічного розвитку.
Міжнародні господарські зв’язки є найважливішим інструментом перерозподілу ресурсів і підвищення ефективності виробництва. Істотне поліпшення ринкового середовища пов'язане з реалізацією заходів із всебічного залучення промисловості України в світогосподарську систему. Металургійна галузь, зокрема чорна металургія, є однією з небагатьох галузей промисловості, яка завдяки наявності значних сировинних ресурсів і замкнутих технологічних циклів зберегла виробничі потужності з випуску кінцевої продукції. Україна має певні конкурентні переваги в світовому виробництві металопродукції і широкі можливості для забезпечення внутрішніх потреб господарського комплексу.
У цьому контексті дисертаційну роботу присвячено підходам щодо розробки стратегії формування конкурентних переваг металургійної галузі України на зовнішніх ринках, як одному з пріоритетів здійснення державної політики щодо посилення прикладної спрямованості наукового забезпечення економіки, підвищення наукоємності валового внутрішнього продукту як основи збереження промислового комплексу країни та підвищення загальної конкурентоспроможності національної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУЧАСНІ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок