Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНТЕГРАТИВНОЇ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗІ ШКОЛЯРАМИ У РІЗНОВІКОВИХ КОЛЕКТИВАХ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНТЕГРАТИВНОЇ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗІ ШКОЛЯРАМИ У РІЗНОВІКОВИХ КОЛЕКТИВАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНТЕГРАТИВНОЇ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗІ ШКОЛЯРАМИ У РІЗНОВІКОВИХ КОЛЕКТИВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МЕЛЬНИК Людмила Пилипівна
УДК 37.013.42
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНТЕГРАТИВНОЇ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗІ ШКОЛЯРАМИ
У РІЗНОВІКОВИХ КОЛЕКТИВАХ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Плахотнік Ольга Василівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри соціальної роботи та педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дряпіка Володимир Іванович,
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах Інституту культури та мистецтв;
кандидат психологічних наук, доцент
Панок Віталій Григорович, директор науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Провідна установа: Запорізький державний університет, кафедра управління і соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 13 лютого 2004 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розіслано 12 січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасній соціокультурній ситуації в Україні у найскрутнішому стані перебуває підготовка підростаючого покоління до життя. Сьогодні, як ніколи, необхідний цілісний підхід до педагогічного процесу. Увага педагогічної думки до питань удосконалення безперервно організованого (шкільно-позашкільного) освітньо-виховного просто-ру, діяльності школи у системі соціальних зв’язків – явище закономірне. Демократизація суспільства, активізація участі громадськості у вихованні дітей сприяли ставленню суспільства до особистості як суб'єкта виховання, особливій увазі до діяльності дитячих колективів. Одним із напрямків вирішення проблем удосконалення педагогічного процесу є поєднання виховних сил мікросоціуму (колективу школи і мікрорайону), організація виховної роботи з дітьми та дорослими.
Продуктивними для розробки поставленої проблеми є результати й висновки дослідників, що стосуються проблем взаємодії шкільного колективу із соціальним середовищем (В.Семенов), соціалізації старшокласників (В.Іванов), педагогічної профілактики застосування наркотичних речовин (О.Пилипенко), соціально-педагогічної роботи з дітьми та молоддю (І.Звєрєва, А.Капська, С.Харченко), системи роботи з окремими категоріями дітей та молоді з функціональними обмеженнями (І.Іванова). Дослідження Н.Заверико, О.Киричука, Г.Лактіонової, Л.Pубашевської та ін. доводять багатозначність соціально-педагогічної роботи відповідно до встановленої авторами типології молодіжних рухів, угрупувань, організацій.
Питання превентивної діяльності педагога, вихователя, класного керівника знайшли відображення у працях Л.Міщик, Н.Ничкало, В.Оржеховської, О.Пилипенка, Г.Сагач, Ю.Сокольнікова та ін., які орієнтувалися на створення системи підготовки кваліфікованих педагогічних кадрів і організацію їхньої діяльності у навчальних закладах різних типів (школа, гімназія, школа-інтернат та ін.).
Аналіз вищевказаних праць показує, що перевага надається індивідуальній соціально-педагогічній, виховній роботі з дітьми та дорослими. Разом з тим залишається недостатньо розробленою методика інтегрованого виховання особистості в колективі та через колектив у мікросоціумі (об'єднання колективів шкіл, закладів, організацій мікрорайону), немає спеціального дослідження, присвяченого визначенню соціально-педагогічних умов інтегративної діяльності соціально-педагогічних працівників (соціальних педагогів, працівників шкіл, позашкільних, дошкільних установ, закладів культури, охорони здоров'я, правоохоронних органів, центрів соціального захисту, інших відомств, а також родини, членів мікросоціуму тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ІНТЕГРАТИВНОЇ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗІ ШКОЛЯРАМИ У РІЗНОВІКОВИХ КОЛЕКТИВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок