Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Податкове законодавство в УСРР у період нової економічної політики (1921–1929 рр.)

Податкове законодавство в УСРР у період нової економічної політики (1921–1929 рр.)

Назва:
Податкове законодавство в УСРР у період нової економічної політики (1921–1929 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого
Шевердін Максим Михайлович
УДК 340.15(477)”1921/1929”:336.22
Податкове законодавство в УСРР у період
нової економічної політики (1921–1929 рр.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних та правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії держави і права України та зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Гончаренко Володимир Дмитрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, доцент Лемак Василь Васильович, Ужгородський національний університет, завідувач кафедри теорії та історії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент Чехович Валерій Анатолійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра історії та теорії держави і права, м.Львів
Захист відбудеться „16” червня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м.Харків, вул.Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м.Харків, вул.Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 12 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сьогодні Україна наблизилася до прийняття Верховною Радою Податкового кодексу України. Процес кодифікації податкових норм супроводжується гострими дискусіями як в політичному, так і в науковому середовищі. Нерідко ці дискусії піднімають питання, які неможливо вирішити без урахування того багатого історичного досвіду України, що накопичувався нею в різні періоди її існування. З цієї позиції доречним є вивчення податкового законодавства в період нової економічної політики (1921–1929 рр.), коли спостерігався розвиток ринкових відносин.
Безумовно, формування податкової системи в період непу відбувалося з урахуванням марксистсько-ленінської ідеології та спиралося на „диктатуру пролетаріату”, а фактично на диктатуру партійної номенклатури, що сформувалася в ті роки. Однак не можна не погодитися з тим, що за весь час існування радянської влади саме період непу став яскравим зразком співіснування приватного капіталу, державної та колективної форми господарювання. У зв’язку з цим, на сьогоднішній день саме період непу є найбільш корисним з історико-правової точки зору вивчення певних правових явищ, які мали місце на території Радянської України.
Перехід до нової економічної політики, здійснений у 1921 р., має спільні риси з тим економічним курсом, який сьогодні обрала для себе незалежна Україна. Саме це обумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження. Сьогодні, коли від досконалих та опрацьованих законів із питань оподаткування залежить стан вітчизняної економіки та її подальший розвиток, вивчення податкового законодавства в період непу дозволить не тільки почерпнути його позитивні риси, перевірені досвідом, а й застереже нас від повторення помилок минулого.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах і відповідно до цільової комплексної програми “Актуальні проблеми історії Українського національного державотворення”, Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (№ 0186.0.070872).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є всебічна характеристика правових аспектів податкового законодавства в УСРР в період нової економічної політики (1921 – 1929 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Податкове законодавство в УСРР у період нової економічної політики (1921–1929 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок