Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Енергетика м'язового скорочення і холодовий термогенез у білих щурів при різному тиреоїдному статусі

Енергетика м'язового скорочення і холодовий термогенез у білих щурів при різному тиреоїдному статусі

Назва:
Енергетика м'язового скорочення і холодовий термогенез у білих щурів при різному тиреоїдному статусі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
РЕЗНИК МАЙЯ ЄГОРІВНА
УДК.612.53+612.54
Енергетика м'язового скорочення і холодовий термогенез у білих щурів при різному тиреоїдному статусі
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків- 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Соболєв Валерій Іванович,
Донецький національний університет, завідувач
кафедри фізіології людини і тварин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник
Лященко Петро Сергійович, Науково-дослідний
інститут фізіології імені академіка Петра Богача
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка, директор;
доктор біологічних наук, професор
Гладкова Алла Іванівна, Інститут проблем
ендокринної патології АМН України, м. Харків
Провідна установа: Донецький державний медичний
університет ім. М. Горького (кафедра фізіології)
м. Донецьк
Захист відбудеться "23" січня 2002 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 у Харківському національному
університеті ім В. Н. Каразіна (61077, м.Харків, площа Свободи, 4, ауд.111-15)
 
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків,
площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий "14" грудня 2001 рік
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук ___________ Падалко В.І.
 
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здатність до збереження сталості температури тіла є одним з фундаментальних явищ, яке визначило еволюцію тваринного світу. У сучасній медико-біологічній науці важливе місце приділяється проблемам, пов'язаним із вивченням можливостей існування людини і тварин у несприятливих умовах зовнішнього середовища. Одним із факторів, що порушують стан гомеостазису організму, є температура. В останні 10-20 років в роботах дослідників (К.П.Іванов,1984,1990; В.І.Соболєв,1983,1991; Ю.І.Баженов,1986; Ф.Ф.Султанов, В.Н.Гурін,1989; Bligh,1985) встановлені основні фізіологічні закономірності реакції гомойотермного організму у відповідь на порушення температурного гомеостазису. Однак багато аспектів цієї проблеми залишаються маловивченими. У першу чергу це стосується механізмів гормональної регуляції температурного гомеостазису, зокрема ролі тиреоїдних гормонів у забезпеченні постійної температури тіла (Ф.Ф.Султанов, В.І.Соболєв,1991). Другий важливий аспект проблеми гомойотермії, що становить інтерес для прикладної і фундаментальної фізіології, пов'язаний із вивченням біоенергетики м'язового скорочення і принциповою можливістю гормональної регуляції енергетичної ефективності скорочувального акту (К.П.Іванов,1992). Нарешті, дослідження фізіологічних механізмів регуляції сталості температури тіла і можливості їхньої корекції становить практичний інтерес для фізіології екстремальних і прикордонних станів. Експериментальній розробці ряду аспектів названих проблем і присвячена ця робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася відповідно до координаційного плану АН України з проблеми 2.37.2.4. "Механізми терморегуляції і теплообміну" і є частиною планової теми Донецького національного університету "Фізіологічні механізми адаптації людини і тварин до температурних факторів середовища і виробництва" (номер держреєстрації - 01860099045).
Мета та завдання дослідження. Виявити закономірності і характер впливу різного тиреоїдного статусу на основні фізіологічні механізми системи підтримки температурного гомеостазису. У завдання роботи входило: 1) проведення in vivo кількісної оцінки параметрів холодового термогенезу (інтенсивності, метаболічного коефіцієнта, "обсягу холодового термогенезу", рівня максимального обміну, метаболічної вартості температурного гомеостазису) у білих щурів з різним ступенем виразності трийодтиронинового токсикозу; 2) визначення в умовах in situ температурного ефекту, викликаного скороченням переднього великогомілкового м'яза білого щура при експериментальних гіпотиреозі та тиреотоксикозі різного ступеня вираженості; 3) з'ясування характеру впливу різного тиреоїдного статусу на параметри викликаного тетанічного скорочення (in situ) переднього великогомілкового м'яза (сила, робота, потужність) і його працездатність при ізотонічному типі скорочення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Енергетика м'язового скорочення і холодовий термогенез у білих щурів при різному тиреоїдному статусі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок