Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО СЛЕНГУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО СЛЕНГУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО СЛЕНГУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут філології
Гордієнко Валентина Анатоліївна
УДК = 811.161.1:81’276.2
ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО СЛЕНГУ
В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність: 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Кудрявцева Людмила Олексіївна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Отін Євген Степанович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри загального мовознавства
та історії мови,
декан філологічного факультету
кандидат філологічних наук, доцент
Святчик Катерина Валентинівна,
Хмельницький національний університет,
завідувач кафедри іноземної філології
 
Провідна установа – Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького МОН України,
кафедра загального та російського мовознавства
Захист відбудеться “ 14 ” червня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14, к. 63).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12).
Автореферат розіслано “ 12 ” травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Л. П. Гнатюк
Загальна характеристика дисертації
Дослідження ненормативної лексики, зокрема сленгу, проводяться вітчизняними та зарубіжними лінгвістами давно. У русистиці передумовою до вивчення сленгу в І половині ХХ століття стали фундаментальні дослідження вченими таких явищ, як просторіччя (В. В. Виноградов), соціальні діалекти (В. М. Жирмунський, Л. П. Якубинський, Є. Д. Поливанов), міське просторіччя (Б. О. Ларін). Увага філологів до нелітературних форм мови з новою силою виявилася в 90-х рр. ХХ століття, що було зумовлено змінами в мові на тлі політичних, економічних і соціальних перетворень. У цей час відзначається найсильніший вплив жаргонної й просторічної лексики на літературну мову, спричинений “детабуїзацією” мови ЗМІ, свободою слова, яку вони декларували, а також входженням у публічне життя представників різних соціальних груп – носіїв специфічних жаргонів й інших форм нелітературного мовлення. Водночас змінюється й психологічне ставлення людей до мови – норма (насамперед, на лексичному, стилістичному рівні) демократизується, стає більш вразливою щодо нелітературних засобів. Еталонне мовне середовище більшою мірою в цей період формують ЗМІ, вони ж виступають джерелом популяризації сленгової й іншої ненормативної лексики. На такому тлі, а також внаслідок названих екстралінгвістичних причин у російській мові кінця ХХ – початку XXI століття формується якісно нове явище – загальний сленг (далі – ЗС) --– особливий лексико-фразеологічний шар, що становить основу сучасного просторіччя, одиниці якого, втративши зв'язок зі своїм джерелом (корпоративним або професійним сленгом), стали поширюватися в усному розмовному мовленні й мові ЗМІ, стаючи, таким чином, загальновідомими й уживаними широким колом носіїв мови незалежно від віку, рівня освіти, професії й інших соціальних характеристик.
Зв'язок формування загального сленгу зі змінами, що відбуваються в суспільстві, дозволяє розглядати це явище в контексті найважливіших проблем сучасної соціолінгвістики.
Формування в російській мові загального сленгу зумовлене і власне лінгвістичними причинами, серед яких можна назвати заповнення “номінаційних лакун” – необхідність максимально точно, містко і разом з тим образно відображати нові реалії й поняття, що виникають як реакція на динамічно мінливу реальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО СЛЕНГУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок