Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Голікова Наталія Володимирівна
УДК 330.142
ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
08.01.01 – економічна теорія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник | академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Геєць Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, директор.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Звєряков Михайло Іванович,
Одеський державний економічний університет МОН України, ректор;
кандидат економічних наук, доцент
Кірєєв Станіслав Іванович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
відділ економічного зростання та структурних змін в економіці, старший науковий співробітник.
Провідна установа | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії (м. Київ).
Захист відбудеться “28” квітня 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “26” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теоретичних досліджень людського капіталу як фактора розвитку та зростання економіки особливо очевидна, якщо врахувати, що економічний розвиток йде шляхом до економіки знань, до того ж вони є новітнім напрямком і в українській науці як у теоретичному, так і в конкретно-кількісному вимірі. Актуальність дослідження пояснюється також відсутністю в науковій літературі єдиної думки щодо політекономічної сутності людського капіталу і його структури.
Актуальність теми. У витоках теорії людського капіталу стоять класики економічної думки: В. Петті, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, Дж. Міль та інші. Дослідження сутності і форми продуктивної сили людини й у наступні історичні часи знаходилося в центрі економічної науки і пов‘язано з іменами Ж.-Б. Сея, Дж. МакКуллоха, Н. Сеніора, Г. Маклеода, Дж. Волша тощо. Але визнання продуктивних здібностей людини як особливого виду капіталу, а саме як капіталу людського первісно пов’язане з іменами Т. Шульца, Г. Беккера, які ввели у політекономію поняття людського капіталу, а пізніше – з іменами Г.Р. Боуена, Л. Туроу, Й. Бен-Поретта, М. Блауга, Дж. Кендріка та інших. У 70-і роки ХХ сторіччя дослідження людського капіталу набуло масового характеру. Подальший розвиток економічної думки щодо людського капіталу пояснюється науково-технічною революцією, що спричинила збільшення значущості в економіці нематеріальних елементів багатства (наукових розробок, know-how тощо). В СРСР інтерес до цієї проблематики виник наприкінці 70-х, початку 80-х рр. і пов'язаний з іменами С.Г. Струмиліна, В.С. Гойла, А.Б. Дайновського, Р.І. Капелюшникова. Організацією Об‘єднаних Націй і іншими міжнародними організаціями використовується показник “індекс людського розвитку” (HDI), що враховує дохід на душу населення, рівень освіти і тривалість життя населення в цій або іншій країні.
З переходом до ринкової економіки інтерес до теорії людського капіталу знову підвищився. У Росії з 1991 р. видаються книги: М.М. Крітського “Людський капітал”; В.І. Марцинкевича “США: людський капітал і ефективність економіки”; В.І. Марцинкевича і І.В. Соболевої “Економіка людини”; С.О. Дятлова “Основи теорії людського капиталу”; А.І. Добриніна, С.О. Дятлова, О.Д. Циренової “Людський капітал у транзитивній економіці”. Різними авторами публікуються статті.
В Україні критичний аналіз концепції людського капіталу значно запізнився. До помітних досліджень людського капіталу в Україні варто віднести роботи О.А. Грішнової, В.А. Денесюка, І. Каленюка, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок