Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОМОРФОЛОГІЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІД

ПАТОМОРФОЛОГІЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІД

Назва:
ПАТОМОРФОЛОГІЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Литвиненко Маріанна Валеріївна
УДК: 616.36 – 091 – 06 : 616.98 : 578.828.6
ПАТОМОРФОЛОГІЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІД
14. 03. 02 – Патологічна анатомія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті екологічної патології людини (м. Київ), Інституті сорбції та проблем ендоекології НАН України (м. Київ)
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Терещенко Валентина Павлівна,
Інститут екологічної патології людини, директор (м. Київ);
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, завідувач лабораторії ендоекології та техногенно-індукованної патології (м. Київ)
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Сорокіна Ірина Вікторівна,
кафедра патологічної анатомії
Харківського національного медичного університету, професор;
доктор медичних наук, професор Шлопов Валерій Геннадійович,
Центральна наукова дослідна лабораторія Донецького національного медичного університету, завідувач відділу патоморфології.
Захист дисертації відбудеться “ 27 ” березня 2008 р. о 13. 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському національному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4)
Автореферат розісланий “ 20 ” лютого 2008 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. ВІЛ - інфекція/СНІД – інфекційне захворювання людини, що викликається вірусами імунодефіциту людини і характеризується тривалим безсимптомним періодом, лімфаденопатією, ураженням імунної та нервової систем, наявністю опортуністичних і СНІД - асоційованих захворювань, з пандемічним розповсюдженням і 100 % летальністю (В.М Гранитов, 2003).
Одеська область, завдяки географічному розташуванню, є чи не найнебезпечнішою в Україні щодо інфікування населення ВІЛ. У цьому зв’язку зауважимо, що наркоманія в Україні “помолодшала”, перше знайомство з наркотиками відбувається в 14 - 18 років, а найвищий рівень поширеності ВІЛ серед шприцевих наркоманів зберігається в Миколаївській (30%) та Одеській областях (19,6%) (Е.В. Колесникова, 1999).
Особливості ВІЛ - інфекції і СНІДу значною мірою пов'язані з приналежністю пацієнтів до різних груп ризику. Зменшення періоду латентного носійства, переважання вірусних опортуністичних інфекцій найчастіше спостерігається у наркоманів. Вживання наркотиків позначилося і на скороченні перебігу СНІДу, коли хворі вмирають протягом року з моменту появи перших клінічних симптомів хвороби (А.Д. Вовк и соавт., 1999).
Туберкульоз і СНІД частіше поєднуються у молодих людей, які не мають роботи і вживають наркотики. Враховуючи цей віковий ценз, соціальний розподіл і виключення з репродуктивного процесу осіб, чисельність яких неухильно зростатиме, а також їх високу смертність, можна передбачити серйозну загрозу для українського суспільства в найближчі 10 - 15 років, пов'язану з епідемією туберкульозу і СНІДу (В.М. Мельник и соавт., 2002).
Згідно з результатами окремих досліджень, однією з найчастіше реєстрованих патологій при ВІЛ – інфікуванні є ураження печінки (А.В. Кравченко и соавт., 1998). Проте, не зважаючи на досить велику кількість наукових праць, присвячених питанням етіології, патогенезу, клініки, діагностики й лікування СНІДу, нам не вдалося отримати інформацію про характер ушкоджень різних клітинних типів печінки при цьому захворюванні. На наш погляд, надзвичайно важливою є верифікація змін паренхіматозних та судинно – стромальних елементів печінки. Отримання ж знань про ці та інші складові патогенезу ВІЛ-інфекції/СНІД у цілому і, зокрема, про структурні відповідності суто дисфункції печінки, поза сумнівами, сприятиме покращенню діагностичної, лікувальної тактики і прогнозу захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОМОРФОЛОГІЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок