Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАДА В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

ВЛАДА В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ВЛАДА В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,62 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дементьєв Вячеслав Валентинович
УДК 330.101.301.732.4
ВЛАДА В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк _2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Семенов Анатолій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Батура Олександр Васильович, завідувач кафедри гуманітарних і соціально-економічних дисциплін Державної медичної академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ);
доктор економічних наук, професор Гриценко Андрій Андрійович, завідувач кафедри економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків);
доктор економічних наук, професор Малий Іван Йосипович, професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І. Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 28 квітня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 18 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Влада є певним аспектом у відносинах між людьми, котрий складається із здатності однієї людини або цілої групи нав'язувати свої цілі іншим. Економічні відносини, як і будь-які соціальні відносини, включають владну складову. Влада є феноменом економічного життя суспільства, повсякденного економічного буття, яке не підлягає сумніву. Йдеться про владу власника, ринку, споживача, державну владу, фінансову владу, владу трудових колективів, владу корпорацій тощо. Визнається також суттєве значення влади в економіці, її вплив як на поведінку окремих економічних агентів, так і на функціонування господарської системи у цілому. Можна по різному оцінювати роль, значення й функції влади в економіці, але безперечним є той факт, що поведінка економічних агентів формується під впливом системи влади, в межах якої вони діють.
Відображенням значення даного феномену для економіки є те, що в історії економічної думки були неодноразові спроби включити проблематику влади до предмету економічного аналізу – марксизмом, теорією господарського порядку, інституціональною теорією, теорією фірми, політичною економією, соціально-інституціональною теорією (французькою школою), теорією організації тощо. Останнім часом у світовій економічній літературі з’явилася значна кількість наукових праць, присвячених проблемам економічної влади. Теоретичні аспекти проблеми влади та її ролі в економіці розглянуто в працях С.Боулєса, Г.Гінтиса, А.А.Гриценка, В.Дуггера, Г.В.Задорожного, А.Лібмана, А.Мовсесяна, М.Морішима, Дж.Палермо, Е.Тоффлера, Є.Шутца, П.Маргінсона, В.М.Цветаєва, Д.Янга. Це є свідченням зростання інтересу до проблеми влади у сучасній економічній теорії. Суттєвим внеском у розвиток економічної теорії влади є дослідження видатного сучасного економіста М.Олсона, яке знайшло відображення у монографії “Power and Prosperity: Outgrowing Communist and Capitalist Dictatorships” (Влада та процвітання: подолання комуністичної та капіталістичної диктатур), видання якої привернуло увагу дослідників до даної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ВЛАДА В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок