Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 РР.: ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 РР.: ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР

Назва:
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 РР.: ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,11 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Грідіна Ірина Миколаївна
УДК 94 (477) “1939/1945”: 27
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ
ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 РР.:
ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
професор кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Реєнт Олександр Петрович,
заступник директора Інституту історії
України НАН України
доктор історичних наук, професор
Надтока Григорій Михайлович,
завідувач кафедри країнознавства Київського
інституту “Слов’янський університет”
Провідна установа - Київський національний університет ім.Тараса Шевченка Міністерства
освіти і науки України (м.Київ)
Захист відбудеться “23” листопада 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “19” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни у державному та політичному устрої України, які відбулися після 1991 р., істотно вплинули на роль і місце релігії й Церкви у соціально-політичному та духовному житті суспільства. Тому, крім нагальної потреби об’єктивного прочитання історії на підставі нових концептуально-методологічних підходів, актуальність теми визначається безперечною вагомістю “релігійного питання” в країні.
Демократизація суспільства призвела до незвичайного підйому популярності релігії, зокрема православ’я, яке сьогодні є найвпливовішим у релігійному просторі України: серед 24494 релігійних громад - православні становлять 52,5 відсотки. Віддаючи належне внеску інших релігій у розвитку національних культур народів, зауважимо, що саме православ’я залишило в українських землях найбагатішу історико-культурну та духовну спадщину.
Сьогодні зростання ваги “релігійного питання”, вплинувши на стосунки між владою і релігійними об’єднаннями, стало невід’ємною складовою взаємодії влади й суспільства загалом. Адже від того, наскільки впливає Церква та релігія на формування суспільної свідомості, інші політичні, культурні, моральні аспекти суспільного життя, визначається характер соціо-владного співіснування – конфронтація або взаємовигідне партнерство.
Жвава міжконфесійна полеміка, в якій використовуються різні “інтерпретації” подій історичного минулого, вимагає від науковців вироблення нових принципів та методологічних підходів у вивченні історії Православної Церкви не просто як абстрактного інституту, а як спільноти віруючих, які, в першу чергу, є громадянами держави. І в залежності від того, у якій мірі держава та ангажована нею церковна інституція враховують політичні, ідеологічні та національні інтереси своїх громадян, так і релігія виконує стосовно суспільства свої основні функції – або консолідуючу, або роз'єднувальну. Саме під час Другої світової війни яскраво проявилося значення людського чинника, з притаманною йому релігійністю, забобонністю, довірливістю. В такому контексті на авансцену дослідницького процесу виходять не технології знищення або дії політиків та полководців, а роль та світосприйняття у період війни “звичайної” людини.
Таким чином, вважаємо, що тема особистості та Православної Церкви в роки Другої світової війни в її концептуальному значенні є гостроактуальною, оскільки об’єднує широке коло проблем теоретичного і практичного плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 РР.: ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок