Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНОЗЕМНЕ ІНВЕСТУВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ІНОЗЕМНЕ ІНВЕСТУВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ІНОЗЕМНЕ ІНВЕСТУВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
CУХИЙ Олег Орестович
УДК 330.322.01:339.727.22:330.342.22] (477)
ІНОЗЕМНЕ ІНВЕСТУВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.01.01 – економічна теорія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
РЕВЕРЧУК Сергій Корнійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри банківського і страхового бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ТИВОНЧУК Іван Опанасович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
професор кафедри теоретичної та прикладної економіки;
кандидат економічних наук, доцент
РІБУН Любомир Володимирович,
Український державний лісотехнічний університет,
завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки
України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться “24” червня 2004 р. о 13:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м. Львів, 79008,
пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “20” травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ проф. Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиліття характеризувалося високими темпами зростання обсягів іноземних інвестицій у світовій економіці. І, як показує практика, активне іноземне інвестування спроможне виступати важливим чинником піднесення національних економік та їх ефективної участі у міжнародному поділі праці.
Проте, незважаючи на значні територію й кількість населення, потужний промисловий і науково-технічний потенціал, Україна суттєво відстає від інших постсоціалістичних країн у залученні прямих іноземних інвестицій (ПІІ), які на даний час є домінуючою формою іноземного інвестування в економіку нашої країни. Великі іноземні інвестори поки що не розглядають Україну як серйозного партнера, а внесені ПІІ переважно орієнтовані на ринок збуту і мало сприяють тому, щоб Україна зайняла належне місце у світовому поділі праці. Тому особливої ваги набуває дослідження суті іноземного інвестування, насамперед прямого, закономірностей його протікання та інструментів стимулювання в умовах трансформаційної економіки.
Пряме іноземне інвестування є найбільш актуальним для наших умов, що й обумовлює в дослідженні звернення на нього основної уваги, оскільки воно переважає в Україні та й у країнах Центрально-Східної Європи і передбачає трансфер технологій, ноу-хау, людських ресурсів, управлінських навичок, підготовку персоналу, – тобто здатне суттєво позитивно впливати на економіку країни-реципієнта.
Проблеми іноземного інвестування у вітчизняній економічній науці висвітлені у працях І.Бланка, О.Гаврилюка, В.Гейця, Б.Губського, М.Долішнього, С.Захаріна, О.Колосова, І.Лукінова, Д.Лук’яненка, І.Малого, Ю.Макогона, В.Новицького, Ю.Пахомова, А.Пересади, А.Румянцева, C.Реверчука, А.Семенова, С.Соколенка, І.Тивончука, А.Філіпенка, С.Юрія та інших. Істотним є внесок А.Поручника, В.Сухарського та Н.Татаренко у дослідження розвитку теорій іноземного інвестування. Важливі наукові ідеї щодо іноземного інвестування відображені у працях М.Туган-Барановського.
Серед зарубіжних дослідників, які внесли значний вклад у розвиток теорій міжнародного інвестування, потрібно назвати Р.Вернона, С.Гаймера, Е.Грехема, Ч.Гіла, Ч.Кіндлебергера, П.Кругмана, Ф.Мьолерс, Ф.Нікербокера, М.Портера, А.Ругмана тощо. Узагальнення існуючих теорій ПІІ здійснено у працях Дж. Данінга. Різні аспекти впливу ПІІ на приймаючу економіку розкрито у працях Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНОЗЕМНЕ ІНВЕСТУВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок