Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІЗОПОЛІ- ВАНАДАТНІ, ВОЛЬФРАМАТНІ ТА ВАНАДАТОВОЛЬФРАМАТНІ АНІОНИ У ВОДНИХ РОЗЧИНАХ ТА У СКЛАДІ КРИСТАЛІЧНИХ СОЛЕЙ

ІЗОПОЛІ- ВАНАДАТНІ, ВОЛЬФРАМАТНІ ТА ВАНАДАТОВОЛЬФРАМАТНІ АНІОНИ У ВОДНИХ РОЗЧИНАХ ТА У СКЛАДІ КРИСТАЛІЧНИХ СОЛЕЙ

Назва:
ІЗОПОЛІ- ВАНАДАТНІ, ВОЛЬФРАМАТНІ ТА ВАНАДАТОВОЛЬФРАМАТНІ АНІОНИ У ВОДНИХ РОЗЧИНАХ ТА У СКЛАДІ КРИСТАЛІЧНИХ СОЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
САЗОНОВА ОЛЬГА ІВАНІВНА
УДК 546. 881.5'78:544.341.2'228
ІЗОПОЛІ- ВАНАДАТНІ, ВОЛЬФРАМАТНІ ТА
ВАНАДАТОВОЛЬФРАМАТНІ АНІОНИ У ВОДНИХ РОЗЧИНАХ ТА У СКЛАДІ КРИСТАЛІЧНИХ СОЛЕЙ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2001
дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Науковий керівник кандидат хімічних наук, доцент
Розанцев Георгій Михайлович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Київський національний медичний
університет імені О. О. Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії, м. Київ;
кандидат хімічних наук, доцент
Шаповалов Валерій Васильович,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри прикладної екології та охорони
навколишнього середовища, м. Донецьк.
Провідна установа Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра неорганічної хімії, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 5 ” грудня 2001 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.06 при Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, пр-кт Б. Хмельницького, 106, VII учбовий корпус, ауд. 405.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного технічного університету: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, II учбовий корпус.
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 11.052.06., к.х.н. Волкова О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ванадатні, вольфраматні та ванадатовольфраматні ізополіаніони (ІПА) можна представити загальною формулою (МmOy)х-, де М – W, V або суміш цих елементів. Вони утворюються завдяки тому, що М мають придатне співвідношення між йонним радіусом та зарядом, здатні давати d?-pр ?в'язки елемент-кисень, а їхні кисневі поліедри можуть сполучатися вершинами або ребрами. Різне сполучення атомів М визначає існування різних ІПА, що досі мало вивчено. Діапазон застосування ванадатовольфраматних сполук досить широкий і включає такі області, як промисловий синтез, аналітична хімія, медицина, електроніка. Так сполуки ІПА з металами I, II, III груп і РЗЕ проявляють ряд цікавих властивостей, що дозволяє використовувати їх як каталізатори промислових органічних синтезів, люмінесцентні композиції, ефективні модифікатори для варіювання електрофізичних властивостей кераміки, йонообмінники, інгібітори полум'я та придушувачі диму. Наявність в структурі ІПА активних кисневих центрів дозволяє одержувати їхні комплекси з різними органічними лігандами, які інтенсивно вивчаються з метою пошуку нових каталізаторів. Ведуться розробки нетоксичних препаратів, ефективних при лікуванні СНІДу, раку молочної залози, легень і саркоми, що містять як активні компоненти сполуки [A]m[MxM'6-xO19] (де А – лужний метал, ?Н4+, алкіламмоній; М и М' – Мо, W, Nb, V; m=1-8, х=1-5). Таке широке використання ІПА у складі різноманітних нових матеріалів, особливо медичного призначення, пред'являє до них високі вимоги у відношенні стехіометричного складу, які можна виконати лише при наявності надійних методик синтезу цих сполук. У той же час умови синтезу ІПА з водних розчинів досі не оптимізовані, перш за все через відсутність системного вивчення поведінки цих аніонів при різній кислотності середовища. Наявність складних рівноваг приводить до появи вузьких зон домінування окремих форм аніонів, а навіть незначні відхилення від цих зон викликають невідповідність між складом комплексних частинок у розчині та у сполуках, синтезованих з цих розчинів. В літературі приведені досить суперечливі дані про склад та зони домінування ванадатовольфраматних ІПА, і дуже мало даних про їхню стійкість і термодинамічні характеристики. Вирішення цих проблем можливо тільки при всебічному дослідженні взаємодії у водно-сольових системах із залученням комплексу сучасних фізико-хімічних і математичних методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІЗОПОЛІ- ВАНАДАТНІ, ВОЛЬФРАМАТНІ ТА ВАНАДАТОВОЛЬФРАМАТНІ АНІОНИ У ВОДНИХ РОЗЧИНАХ ТА У СКЛАДІ КРИСТАЛІЧНИХ СОЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок