Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПРЕСИ У ПРАВОВОМУ ІНФОРМУВАННІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

РОЛЬ ПРЕСИ У ПРАВОВОМУ ІНФОРМУВАННІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Назва:
РОЛЬ ПРЕСИ У ПРАВОВОМУ ІНФОРМУВАННІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ДЕНІСОВА Олена Сергіївна
УДК 340.114
РОЛЬ ПРЕСИ У ПРАВОВОМУ ІНФОРМУВАННІ
ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.01 - теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому інституті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Копєйчиков Володимир Володимирович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Журавський Віталій Станіславович, Міністерство освіти і науки України, Державний секретар;
кандидат юридичних наук, професор Тимченко Сергій Михайлович, Запорізький юридичний інститут, проректор з наукової роботи.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра теорії держави і права, Міністер-ство освіти і науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться "1 " березня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР,27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий " 31 " січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні в Україні відбувається процес становлення нової політико-правової системи. Глибокі економічні, політичні, соціальні, культурні, духовні, інформаційні та інші перетворення, що знаходять свій розвиток у нашій державі на сучасному етапі, суттєво впливають на суспільну свідомість українських громадян і, зокрема, на правову культуру і правову свідомість як невід’ємні елементи формування громадянського суспільства та правової держави. Радикальна перебудова правового життя вирішальною мірою відбивається на стані правового розуміння, законності, правопорядку, правотворчої і правозастосовної практики, юридичної культури, прав та свобод людини і громадянина.
У ситуації суттєвого реформування правової системи зростає роль правової культури, а, відповідно, й інформаційної культури як її частини. Однією з найважливіших умов та засобом забезпечення підвищення рівня правової культури населення є структура відносин та засобів правового інформування. Водночас, це є невід’ємною складовою формування структури громадянського суспільства. З одного боку, тут постає ціла низка питань щодо забезпечення населення на систематичному рівні інформацією про правове буття. З іншого – виникає потреба удосконалення нормативно-правового змісту категоріального апарату сфери правового інформування та правового режиму, його функціонування в Україні.
Сукупність суспільних відносин, що стосуються інформації та інформаційного обігу, є достатньо новою сферою правового регулювання (її досвід понад десять років). За таких обставин закономірною є незначна кількість досліджень у цьому напрямку і, як наслідок, наукова невирішеність цілого ряду питань, що стоять перед Україною, яка інтегрується в Європу. Правове “поле”, в якому діють структури засобів масової інформації, нараховує вже достатньо велику кількість нормативно-правових актів, які ретельно регулюють їх діяльність. Однак, завчасно говорити про досконалість цього регулювання.
Не відзначаються комплексною завершеністю також спроби уряду розробити відповідну сьогоденну програму розвитку інформаційного законодавства та інформатизації, а також державної інформаційної політики. Наявні в основному окремі положення, фрагменти, ідеї, які ще не створюють цілісної концепції. Виникає потреба у вдосконаленні й регулюванні сфери відносин щодо правового інформування. Необхідність подолання колізійних аспектів, прогалин у діючому правовому режимі функціонування суб’єктів правового інформування актуалізують потребу в дослідженні цієї проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ПРЕСИ У ПРАВОВОМУ ІНФОРМУВАННІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок