Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИБІРСЬКА ПРОЗА І.Т. КАЛАШНИКОВА

СИБІРСЬКА ПРОЗА І.Т. КАЛАШНИКОВА

Назва:
СИБІРСЬКА ПРОЗА І.Т. КАЛАШНИКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,90 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТРИЗНА Вікторія Марківна
УДК 821.161.1 – 3 Калашников
СИБІРСЬКА ПРОЗА І.Т. КАЛАШНИКОВА
Спеціальність 10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії державності України Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор Чорний Ігор Віталійович,
Національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України (м. Харків), професор кафедри історії державності України.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Калашникова Ольга Леонідівна,
Академія митної служби України (м.Дніпропетровськ), завідувач кафедри мистецтвознавчої експертизи;
кандидат філологічних наук
Петухова Олена Іванівна,
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого (м. Харків), доцент кафедри іноземних мов.
Провідна установа: | Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України, кафедра зарубіжної літератури.
Захист відбудеться “_19____” _лютого__ 2004 р. о __15__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49625, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “_17_” __січня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кропивко І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У російську літературу Іван Тимофійович Калашников (1797–1863) увійшов майже одночасно із Гоголем, коли під впливом провідних ідей романтизму пожвавився інтерес до художнього зображення життя та побуту віддалених окраїн Росії. У 1832 р. вийшли друком романи Калашникова “Дочь купца Жолобова” та “Камчадалка”, які започаткували новий напрямок в російській літературі – сибірський роман – і принесли літературну славу їх авторові. Однак із подальшим розвитком літератури інтерес до творчості Калашникова почав слабнути. Більш пізні його твори: повісті “Изгнанники” та “Жизнь крестьянки”, роман “Автомат”, незважаючи на спроби автора розширити географію художньої дії та спектр проблем, які в них порушувалися, вже не мали успіху в читачів. Причиною цього стали як художні особливості творів, так і втілені в них ідейні принципи, що розцінювалися представниками демократичної критики як консервативні.
Науковий інтерес до творчості Калашникова виник на початку ХХ ст. у зв’язку з усвідомленням культурних потреб Сибіру (Б.Л. Модзалевський). Подальший розвиток сибірської літератури вплинув на появу досліджень, що торкалися окремих проблем творчості Калашникова (М.К.Азадовський, А.В.Гуревич, Л.Б.Модзалевський, П.Я.Черних, А.А.Богданова, Б.П.Леонтьєв, Ю.С.Постнов, Г.Ф.Кунгуров, М.Д.Сергєєв). Значною перешкодою на шляху здійснення дослідницьких намірів виявилися ідеологічні упередження, що зумовлювали однобічність наукових оцінок літературного процесу та окремих його тенденцій, нівелювали та спотворювали прояв місцевих культурних потреб у російській літературі, унеможливлювали всебічне монографічне вивчення творчого спадку Калашникова. Дотепер у літературознавстві поширений погляд на письменника як примітивного автора, що став виразником консервативних ідей “релігійного благочестя” та відданості ідеям царату (І.А. Зайцева, А.І.Ревякін, І.П. Щебликін).
Актуальність теми дисертації зумовлена потребами всебічного вивчення літературного процесу 1830 – 1840-х рр. Серед них слід виділити: по-перше, необхідність монографічного дослідження творчості І.Т.Калашникова з метою неупередженої комплексної оцінки ідейно-тематичних та літературно-художніх особливостей його белетристики в цілому; по-друге, потребу об’єктивно визначити місце і значення творчої діяльності письменника в історії російської літератури з урахуванням внеску, зробленого Калашниковим у розвиток культури Сибіру; по-третє, необхідність з’ясувати особливості виявлення в російській літературі першої половини ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИБІРСЬКА ПРОЗА І.Т. КАЛАШНИКОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок